22. května 2019 16:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vyhrajte pobyt ve vile z videa, které svrhlo rakouskou vládu, nabízí list

Heinz-Christian Strache (vpravo) na videu, které zapříčinilo jeho pád. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Heinz-Christian Strache (vpravo) na videu, které zapříčinilo jeho pád. | foto: YouTubeReprofoto

VÍDEŇ Rakouský bulvární list Österreich ve středu pro své čtenáře spustil slosovací soutěž, jejíž výherce může získat víkendový pobyt ve vile na Ibize, v níž se natáčelo video, které se stalo osudným bývalému rakouskému vicekancléři a předsedovi Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinzi-Christianovi Strachemu.

Vila se nabízí k pronájmu za 800 až 1100 eur na noc (20 600 až 28 000 korun) na serveru Airbnb, má čtyři ložnice, několik koupelen a bazén. Leží nedaleko hlavního města španělského ostrova Ibiza a recenze má veskrze pozitivní.

Hlavní atrakcí pro vítěze zcela jistě bude hnědý gauč, na kterém Strache na záběrech sedí. Video z roku 2017 zachycuje politika, jak hovoří s údajnou neteří ruského oligarchy o možném nezákonném financování své strany a o státních zakázkách výměnou za pomoc v tehdy nadcházejících rakouských volbách.K účasti v loterii stačí zájemcům vyplnit přihlašovací formulář se jménem, adresou, telefonním číslem a e-mailem. Výherce bude následně vylosován. „Nenechte si tuto jedinečnou šanci ujít - vila je jinak úplně obsazená,“ napsal na svém serveru bulvární list.

Vila se nabízí k pronájmu za 800 až 1100 eur na noc (20 600 až 28 000 korun) na...

Páteční zveřejnění videa v německých médiích vyvolalo v alpské zemi politickou krizi. Strache rezignoval na funkci vicekancléře i předsedy strany a kancléř Sebastian Kurz o víkendu vypověděl protiimigrační FPÖ koaliční smlouvu.

Heinz-Christian Strache (vpravo) na videu, které způsobilo jeho pád.
Heinz-Christian Strache (v popředí) na videu. Fingované dceři ruského oligarchy...

Záznam, jehož autoři jsou neznámí, se objevil pouze několik dní před volbami do Evropského parlamentu, které se v Rakousku uskuteční v neděli 26. května.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz