Diskuse k článku: Vypalování kostelů na Ukrajině si objednává Rusko, tvrdí ukrajinská tajná služba

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 105
  • Poslední: 20.2. 2019 14:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Krejci 20.2.2019 7:56

Když něco tvrdí ukrajinská tajná služba, tak to přeci musí být pravda! Že místní ovce?

S. Bandera 19.2.2019 12:55

Zajímavý fakt je také ten, že když si dáte do vyhledávače „ostřelovači na majdanu“, vypadne na vás hned na první straně drtivá většina odkazů z webů jako jsou: parlamentnilisty.cz, halonoviny.cz, blokprotiislamizaci.cz, plkr.kscm.cz, cz.sputniknews.com, prvnizpravy.cz, e-republika.cz, aeronet.cz, literarky.cz. Mainstreamová média to zřejmě příliš nezajímá

P. Haraším 19.2.2019 18:20

tak russák si rád zaplatí, aby na prvních místech byly ty jedině správné odkazy...

P. Harabaska 20.2.2019 8:24

Tak Haraším si rád zakecá s hovnem v ruce, jež hodlá vrhnout na svého ideového protivníka v Kremlu i zde na webu.

P. Haraším 20.2.2019 14:01

putin je masový vrah a ne ideový protivník, masové vraždy civilistů není idea, možná Vaše, rozhodně moje nikoli.

S. Bandera 19.2.2019 12:11

Z filmu Branci (Zajatci): Ve snaze přiblížit okolnosti náhlého ústupu příslušníků vládních vojsk z centra Kyjeva se filmaři rozhodli zařadit do snímku výpověď aktivisty z Majdanu, který přiznává, že zastřelil dva vojáky. Tři měsíce jsme tam stáli beze zbraní. "Tři měsíce jsme toho netvora (Janukovyče) žádali, aby odešel, a on nás neslyšel. Tato bezvýchodná situace nám dovolila použít zbraň proti nim" říká v dokumentu Zajatci Ivan Bubenčyk. "Oni ji proti nám používali, zabíjeli svobodu. I my máme právo bránit sebe a naši svobodu se zbraní v ruce. Přišel kluk a v tašce od tenisové rakety přinesl samopal. Řekl, že on ho do ruky vzít nemůže... Zeptal se, jestli by to někdo z nás dokázal. Vzal jsem ji. Jsem vojenský rozvědčík. Věděl jsem, co s ní mám dělat". Za sovětských časů bojoval v Afghánistánu. Lituje prý jen toho, že měl pouhých 75 nábojů. "Jsem profesionál. Kdybych měl víc nábojů, odstřelovači by se rozprchli," tvrdí.

S. Bandera 19.2.2019 12:11

Na ochozu budovy kyjevské konzervatoře ukazuje místo, odkud střílel. "Vytipoval jsem si dva velitele. Nejprve jednoho, pak druhého. Nikoho dalšího jsem už nemusel zabíjet. Pak jsem šel dolů a chlapci mě kryli. Střílel jsem na úroveň kolen, ale nikoho jsem už nezabíjel. Snažil jsem se jen vytvořit dojem, že na Majdanu je hodně zbraní," popsal svou úlohu. "Cítím, že jsme toho hodně nedodělali. Janukovyč měl umřít ten den. Nikam by neutekl a nic by neodvezl. Jen by pošel jako pes. Stačil by jediný výstřel."

J. Křivan 19.2.2019 12:16

Demokracie ala Bandera. Smutné čtení.

S. Bandera 19.2.2019 12:32

A k tomu, co řekl Štětina: Já jsem byl na Majdanu poprvé už v prosinci a vím, že až do minulého čtvrtka, kdy tam byl ten hrozný masakr uprostřed města na Majdanu, se tam bojovalo klacky, nanejvýš Molotovovými koktejly, nebo gumovými projektily. Poprvé se začalo střílet ostrými náboji ve čtvrtek minulý týden ráno, což je velice podstatná věc, protože ti mrtví, kteří tam byli, byli zastřeleni během asi 30 minut. Během půl hodiny neznámí snipeři zastřelili 30 lidí a nebyli ani z jedné znepřátelených stran. Byl to někdo úplně cizí. Dosud se neví, o koho šlo. Byli to ovšem profesionálové, kteří stříleli lidi velmi profesionálně přímo do krku, nebo do hlavy. Já jsem byl přímým svědkem toho střílení, začalo to v 8:03 ve čtvrtek ráno, podíval jsem se na hodinky.

S. Bandera 19.2.2019 12:34

Někteří stříleli z hotelu Ukrajina, kde jsem bydlel a už v půl deváté přinesli prvního mrtvého, a to byl příslušník Berkutu, který byl zastřelen tím neznámým sniperem. Půl hodiny na to přinesli ještě asi 20 zraněných a mrtvých, to už byli všechno lidé z Majdanu a bylo to prostě něco strašného. Dělal jsem válečného zpravodaje 14 let a prošel jsem přes 20 válečných konfliktů a poprvé jsem si tady v tom hotelu ve foyer uvědomil, co to je, když se říká tratoliště krve. Podlaha ve vstupní hale byla celá pokryta obrovskou louží těch krvácejících lidí z Majdanu. První zabitý, aspoň kterého jem viděl, byl příslušník Berkutu. Nejdříve si kladu otázku, proč se to vlastně stalo, proč to ta třetí síla (ti ostřelovači) dělali a přišel jsem na dvě vysvětlení.

S. Bandera 19.2.2019 12:35

První možné vysvětlení je, že měli způsobit chaos a destabilizovat situaci, aby připravili Janukovyčovi, který ještě seděl v prezidentském paláci cestu k otevření výjimečného stavu. A druhá možnost je, že to bylo uděláno pro to, aby naopak Janukovyč mohl být obviněn z neschopnosti, že neubránil svůj vlastní národ před krveprolitím. Která z těch cest to byla, to nevím. V každém případě ti odstřelovači mluvili rusky, to neznamená, že by byli z Ruska. Taková nejobvyklejší verze je, že to byly jednotky Alfa, které vznikly jako protiteroristická jednotka Federální služby bezpečnosti, což je vlastně KGB. Mají mateřskou organizaci i Alfu ukrajinskou. Kteří z nich to byli nevíme, ale v každém případě mluvili rusky a byli profesionálové. To, co se tam odehrálo, nebyl žádný boj. To bylo vraždění, řezničina a muselo to mít samozřejmě nějaký důvod. Bylo to vyprovokováno. Vím, že takovéto provokace běžně dělají různé tajné služby na světě.

S. Bandera 19.2.2019 12:36

Ruské tajné služby to dokonale ovládají, což jsem poznal, když jsem dlouhodobě pracoval v Čečenské republice a v čečenské válce.

Viktor Janukovyč byl demokraticky zvolený prezident. Ta posloupnost dění začala, když byl summit ve Vilniusu, kde se měla podepsat asociační dohoda s Ukrajinou o vstupu do Evropské unie. Tam hodil Janukovyč zpátečku a i když od něj voliči očekávali, že to podepíše, tak řekl, že nepodepíše. V tom okamžiku se objevily první stany na Majdanu na náměstí a na Kresčatiku. Probíhala tam naprosto pokojná demonstrace, ale brzy se proměnila v revoluci a v povstání. A byl to ten okamžik, kdy Janukovyč udělal zásadní politickou chybu a vyhlásil drakonické zákon, kde byly obrovské tresty jenom za to, že člověk nosil helmu, nebo šátek přes obličej. Tím vlastně statisíce lidí, kteří se vystřídali na Majdanu, označili za zločince. V tom okamžiku to už nebyla demonstrace a už šlo o povstání.

S. Bandera 19.2.2019 12:38

Kličko z UDARu vyjednal předčasné volby s Janukovyčem. Přišel to oznámit národu na pódium a řekl: "Já jsem vám přinesl, milí moji spoluobčané na Majdanu, dobrou zprávu, budou předčasné volby," a pak padlo slovo prosinec. To znamená, že by Janukovyč ještě vládl prakticky celý rok a v tom okamžiku ke Kličkovi přišel jakýsi mladík, bylo mu asi tak 40, ale pro mě mladík. Vzal mu mikrofon a říkal: "Tak to ne. Já jsem tady se svým tátou a se svými kluky ze Lvova. Už třetí měsíc tady mrzneme a my s tím nesouhlasíme a říkáme, že když neodstoupí do 10 hodin do zítřejšího dne, půjdeme a ten jeho barák vezmeme útokem." To bylo večer a do rána byl Janukovyč pryč. Bylo to možná protiústavní, ale myslím si, že to zabránilo obrovskému krveprolití, poněvadž víme, že Janukovyč by povraždil lidi pomocí velkých vojenských sil, a to už nemohl udělat, když utekl. Ten kluk, který neměl ani žádnou stranickou příslušnost, vlastně prezidenta vyhnal.

S. Bandera 19.2.2019 12:40

A ti mrtví policisté, ti nemusí jít všichni na vrub skutečně jen těch ostřelovačů, ale radikálních demonstrantů. Můžou tam být i mrtví policisté z těch rvaček, poněvadž to není žádná legrace dostat takovým kyjem přes hlavu.

J. Křivan 19.2.2019 15:43

Pane YYF. Hezká tapeta. Tak Jakunovič podepíše smlouvu s Němci, Francouzi, Poláky a opozicí, kterou odmítne ruský zástupce s tím, že jí nikdo nemůže garantovat a ona neplatí ani 24 hodin a opozice jí svévolně poruší. Pokud chtěl situaci zvládnout měl výjimečný stav vyhlásit dávno před tím, než nechal z Berkutu udělat fackovací panáky.

PS Jakunovič je pro mne typický nesympatický ukrajinský papaláš, který se vcelku úspěšně snažil ze situace pro Ukrajinu vytěžit co nejvíc. Jednou mu ještě Ukrajinci postaví pomník, to je samozřejmě nadsázka.

S. Bandera 19.2.2019 19:07

že jsem se vůbec namáhal

K. Pokorný 20.2.2019 14:11

Právě, měl byste si konečně sbalit a vypadnout z Chomutova nazpátek do své zaslíbené vlasti, když už jste tam vybudovali tu demokracii

S. Bandera 19.2.2019 12:16

Právě výpověď Ivana podle režiséra do značné míry vysvětluje, proč byli vojáci z Majdanu staženi. Kvůli jeho střelbě prý uvěřili, že na Majdanu je hodně zbraní. "Snažil jsem se pochopit, proč příslušníci pořádkových sil najednou začali prchat. To mě dlouho trápilo. Asi 300 osob, profesionálních vojáků, začalo najednou utíkat. Proti nim přitom stálo jen několik lidí se zbraněmi". Režisér Volodymyr Tychyj přiznává, že se kvůli tomu dostal do sporu s lidmi z prezidentského úřadu. "Pokoušeli se nás odradit od toho, abychom tyto momenty do filmu zařadili. Mají za to, že by to mohlo Ukrajinu představit ve špatném světle. Že to může znepokojovat, zatímco společnost potřebuje spíš konsolidaci a uklidnění. Tento přístup ukrajinských úředníků však připomíná způsoby ruské propagandy. Taková propaganda už nefunguje. Lidé ocení spíš pravdu. Nechtějí se schovávat za mýty, které vládly společnosti desítky let"

--- Takže tento film nemůže nikdo soudný napadnout, že se jedná o ukrajinskou propagandu

P. Harabaska 20.2.2019 9:08

Ještě by měl ten spravedlivý filmový tvůrce natočit také film, který by pravdivě zrcadlil katastrofu, k níž došlo v Oděse při požáru Domu odborů. Tam jistě také Putinovi zločinní agenti upálili nevinné podporovatele pokrokových ukrajinských sil.

S. Bandera 19.2.2019 12:22

Zásah, po němž v Kyjevě zemřelo 104 lidí, řídil bývalý šéf tajných služeb. Přímý rozkaz ke střelbě na demonstranty vydal exministr vnitra Vitalij Zacharčenko. Příkaz k protiteroristické operaci, jejíž součástí byla střelba do demonstrantů v Kyjevě, vydal v únoru ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Při následném masakru zemřelo na kyjevském náměstí Nezávislosti 104 lidí, stovky dalších byly zraněny. Operaci řídil bývalý šéf SBU Oleksandr Jakymenko. Přímý rozkaz k použití zbraní proti demonstrantům pak vydal exministr vnitra Vitalij Zacharčenko. 108 příslušníků oddílu Alfa (podřízeného SBU) bylo nasazeno na střeše Domu odborů. Byli plně ozbrojeni samopaly Kalašnikov a odstřelovačskými puškami. Odstřelovači byli rozmístěni také na dalších budovách na Chreščatyku. Do plánování a realizace protiteroristické operace v Kyjevě byli navíc zapojeni také příslušníci ruské tajné policie FSB.

S. Bandera 19.2.2019 12:29

Na masových vraždách se bezprostředně podílelo 26 příslušníků ruské Federální bezpečnostní služby. Podle některých zdrojů ostřelovači měli střílet na obě strany. Spekulovalo se o účasti "třetí síly". Americký list The Daily Beast zveřejnil fotografie, které měly dosvědčit, že masakr v Kyjevě rozpoutal Janukovyčův režim. Na snímcích byli příslušníci oddílů Alfa, kteří fasovali zbraně a munici, včetně ostřelovačských pušek a granátů. Označeni byli žlutými a bílými stuhami na rukávech. Lidé se žlutými páskami na rukávech byli z oddílu Berkut. Při střelbě na ulici Instytutska a ze strany Říjnového paláce zahynulo 17 osob. Pracovala tam zvláštní rota Berkutu se žlutými pásky na rukávech. Byly zjištěny všechny osoby, které se této operace účastnily. Vyšetřování bylo rozděleno na případy, které se týkaly střelby ze strany ostřelovačů, přímé střelby příslušníků policejních oddílů, smrti lidí, které zavraždili "tituškové" a smrti příslušníků bezpečnostních orgánů.

S. Bandera 19.2.2019 12:29

Příslušníci oddílu Alfa měli v úmyslu zmocnit se budovy Domu odboru, kde se nacházel štáb opozice. Kvůli požáru, který tam vypukl, se však museli stáhnout. Ostřelovači Alfy pak byli rozmístěni na budovách na hlavní třídě Chreščatyk nebo v prezidentském úřadu. Vyšetřování krvavého incidentu v centru Kyjeva ale podle agentury Unian komplikuje fakt, že dřívější vedení generální prokuratury důkazy o aktivitách silových struktur v kritických dnech kolem 20. února zničilo. Zadržena byla řada příslušníků oddílu pro zvláštní nasazení Berkut. Šlo o speciální rotu Berkutu, takzvanou Černou rotu. Zadrženým berkutovcům byly rozdány střelné zbraně, včetně odstřelovačských pušek. S tím, že měli krýt stažení neozbrojených příslušníků Berkutu. Odstřelovači, kteří útočili na lidi z hotelu Ukrajina (což je jiná budova než zmiňovaný Dům odborů), použili staré zbraně. Odstřelovačské pušky Simonova, které se v sovětských ozbrojených silách přestaly používat již v 50. letech minulého století.

Z. Mikulášek 19.2.2019 11:37

Co se týká lhaní o vypalování kostelů, tam bych to nechal být...Rus, Ukrajinec...jeden za osmnáct, druhej za dvacet bez dvou. Individuu, hrdě se hlásící k Banderovi, bych doporučil shlédnout polský film Volyň, aby věděl k čemu se hlásí...i když on to asi ví.

S. Trolljegeren 19.2.2019 11:45

Měl byste nějaký poučný film i pro mne?

Co třeba Nepřítel před branami 2, Zajcev na Majdanu?

Nebo kurzy twitteru s rusem Voloďou pod názvem "Jak rychle mazat příspěvky, když sundáme letadlo"?

Z. Mikulášek 19.2.2019 12:11

A oni zase bijí černochy, viďte? :-p

S. Bandera 19.2.2019 11:53

Také mohu doporučit shlédnout filmy, namátkou Donbas, Ilovajsk, Lycari neba, Inij, Kiborgy, Hirki žnyva, Kruty 1918

Z. Mikulášek 19.2.2019 12:10

Ti dobytci tam ale nejsou mé vzory, na rozdíl od vás :-P

S. Bandera 19.2.2019 12:41

To je pravda, ti ruští dobytci fakt nejsou mými vzory. Na rozdíl od vás :-P

Z. Mikulášek 19.2.2019 12:56

Nedělejte se hloupějším, než jste. Vaše kličkování nemění nic na tom, že jste si zvolil za svůj vzor ultranacionalistického lumpa a teroristu .-P

J. Křivan 19.2.2019 11:26

Není nad mírumilovný projev otce Arseniče.

https://www.youtube.com/watch?v=6lAHvrYO0pQ

Najdete na Lidovky.cz