27. června 2017 19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vražda ruského opozičníka Němcova zůstává neobjasněná. Výrok padne až ve středu

Porota se opět sejde zítra, kdy bude mít na projednání případu hodinu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porota se opět sejde zítra, kdy bude mít na projednání případu hodinu. | foto: ČTK

MOSKVA Porota oblastního vojenského soudu v Moskvě, která má rozhodnout o vině či nevině pětice Čečenců obžalovaných z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, se v úterý na verdiktu nedohodla. V jednání bude pokračovat ve středu, informovala ruská tisková agentura TASS.

Porota má odpovědět na 26 otázek stanovených soudcem, který by měl v případě uznání viny vynést rozsudek s tresty.

Podle ruských zákonů mají porotci tři hodiny na vynesení jednomyslného rozhodnutí. Pokud se na něm neshodnou, budou o odpovědích na otázky hlasovat.

O přerušení v úterý porota požádala po dvouhodinovém jednání za zavřenými dveřmi. Ve středu tak bude mít na vynesení jednomyslného verdiktu hodinu.

Obžalovaní během jednání seděli v proskleném ohrazení.
Hlasitý kritik současného ruského režimu Němcov byl zastřelen v únoru 2015 v...

Hlasitého kritika současného ruského režimu Němcova zastřelili v únoru 2015 v centru Moskvy. Z vraždy někdejšího vicepremiéra bylo obžalováno pět Čečenců, kteří se během výslechů vyšetřovatelům k činu přiznali. Svoje výpovědi však u soudu stáhli a označili je za vynucené, což v úterý znovu zdůraznili během svých závěrečných vystoupení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz