Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Útočník Amri by mohl být stále v Berlíně, napsal německý list

Svět

  9:05
BERLÍN - Němečtí vyšetřovatelé předpokládají, že podezřelý Tunisan Anis Amri je stále v Berlíně, napsal v pátek server listu Tagesspiegel. Na pátrání výhradně po pravděpodobném pachateli pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně je jen v německém hlavním městě vyčleněno několik stovek policistů.

Anis Amri foto: Reuters

Pátrání po Amrim pokračuje. Itálie ho evidovala jako problémového

Jedním z důvodů přesvědčení vyšetřovatelů jsou zranění, která má údajně Amri v obličeji. Ta by při delší cestě byla nápadná. Policie varovala všechny berlínské nemocnice a pohotovosti, protože nevylučuje, že se Amri na nějakou z nich obrátí.

V dánském městě Aalborg byl ale spatřen muž, který se podobá Tunisanovi podezřelému z útoku na vánoční trh v Berlíně, uvedla na twitteru dánská policie.

Podezření, že je čtyřiadvacetiletý Tunisan stále v německé metropoli, posílily i záběry kamery, která ho ve zdejší čtvrti Moabit zachytila zhruba osm hodin po útoku.

Chybí důkazy, že by Tunisana Amriho přímo řídil Islámský stát, uvedl list Tagesspiegel. Spíše jednal na vlastní pěst a inspiroval se útokem v Nice.

Policie hlídá berlínský vánoční trh zasažený pondělním teroristickým útokem.
Spousta květin a svíček je položena v blízkosti vánočního trhu v Berlíně...

Tagesspiegel v pátek také napsal, že jen v Berlíně po Amrim pátrají tisíce policistů, několik stovek je jich přitom vyčleněno výhradně na tento úkol. I velká část řadových policistů přitom nyní nosí neprůstřelné vesty a má při sobě automatické zbraně.

Dvě z 12 obětí zůstávají neidentifikované

Německé úřady zatím ještě neidentifikovaly dvě z 12 obětí pondělního teroristického útoku v Berlíně. Žádný další český občan se ale nepohřešuje a je pouze teoretická možnost, že by mohl být mezi mrtvými, řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat