29. června 2012 18:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vyšetřovatelé zjistili, že nehodu v Chorvatsku zavinil řidič

Chorvatský policista před českým autobusem  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chorvatský policista před českým autobusem | foto: ČTK

Podle informací, které v uplynulých šesti dnech shromáždilo oznámilo státní zastupitelství v chorvatském městě Karlovac,že dospělo k závěru, že sobotní vážnou nehodu na chorvatské dálnici A1 u tunelu Krpani zavinil řidič českého autobusu.

"Z provedených důkazních úkonů a ohledání místa podle zastupitelství vyplývá, že k dopravní nehodě došlo tak, že autobus, který jel od Záhřebu směrem k moři, sjel vlevo přes vedlejší jízdní pruh a bez jakékoli reakce řidiče, bez zatáčení nebo brzdění, narazil do kovových svodidel a kovového sloupu," uvedl server chorvatského deníku Slobodna Dalmacija.

PSALI JSME:


Vzhledem k tomu, že český řidič při nehodě zahynul, není podle chorvatského státního zastupitelství možné zahájit trestní stíhání, V zájmu zjištění příčiny neštěstí bylo především provedeno ohledání místa neštěstí, byli vyslechnuti svědci, odborně se posoudil technický stav vozidla, provedla se pitva zemřelých a toxikologická analýza, dodal server chorvatského deníku.

Řidič při havárii zahynul společně se sedmi cestujícími, zatímco dalších 43 osob bylo zraněno. Pitva obětí podle chorvatského serveru 24sata.hr prokázala, že příčinou smrti všech osmi lidí byla zranění utrpěná při nehodě. Je tak zřejmě vyloučena možnost, že řidič dostal za volantem infarkt.

Poslední zranění pasažéři autobusu se vrátí zpět do České republiky v sobotu. Do Chorvatska pro ně odletí armádní speciál.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.