Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Využil Kimův účes jako odstrašující reklamu. KLDR na něj poslala agenty

Svět

  6:00
Měla to být vtipná reklama: londýnský kadeřník Mo Nabbach si do výlohy vyvěsil plakát se snímkem severokorejského vůdce Kim Čong-una a sugestivní otázkou "Špatný účes?". Nabbach doufal, že mu poutač přiláká zákazníky, místo toho však jeho podnik navštívili pobouření agenti severokorejské ambasády.

"Špatný účes? V dubnu 15% sleva na veškeré pánské účesy," nabízel služby kadeřnictví plakát s fotkou Kim Čong-una. Na snímku vedle něj pózuje syn kadeřník Nabbacha Karim. foto: Independent.co.ukReprofoto

Na temeni bujný porost rozdělený nedbalou pěšinkou, po stranách pečlivě vyholená kštice. Tak vypadá specifický účes vládce KLDR Kim Čong-una. Zatímco v Severní Koreji "Kimův styl" mnozí napodobují (tiskem ostatně nedávno prolétly nepotvrzené zvěsti o tom, že Pchjongjang jej zavádí jako povinný), Západ vlasům severokorejského diktátora podobnou úctu neprojevuje. Naopak, s oblibou si z nich tropí žerty.

S úsměvem vstříc světlým zítřkům! Severokorejci se uklánějí před portréty Kim...
Kim Čong-un.

Vlasy dynastie Kimů. Zleva Kim Ir-sen, Kim Čong-il a Kim Čong-un. Účes současného vládce KLDR vzdává čest památce zesnulého Kim Čong-ila. Tomu měly načechrané vlasy údajně dodávat chybějící centimetry na výšce.

A právě na škodolibou zálibu v charakteristickém "Kimově stylu" vsadil londýnský kadeřník a fotograf Mo Nabbach. Snímek zeširoka se usmívajícího a salutujícího Kim Čong-una použil na reklamní plakát, který měl do jeho salonu M&M Hair Academy nalákat ostříhání chtivé zákazníky. Fotku severokorejského diktárora doplnil výmluvným textem ve znění: "Špatný účes? V dubnu 15% sleva na veškeré pánské účesy. Od úterý do čtvrtka."

PSALI JSME:

Plakát umístěný ve výloze podniku však zaujal nejen klienty, ale rovněž zastupitelství KLDR v Londýně. Ambasádu vtip na účet mladého vůdce příliš nepobavil, a tak není divu, že nedlouho po vyvěšení poutače se před výlohou kadeřnictví objevili dva severokorejští agenti.

Jakmile oba muži výlohu pečlivě zdokumentovali, nechali si zavolat manažera podniku a jali se dožadovat toho, aby byl plakát okamžitě odstraněn, neboť Kim Čong-una uráží. Jenže Nabbach se zastrašit nenechal. "Řekl jsem jim, že tohle je Anglie, ne Severní Korea, a doporučil jim, aby si obstarali právníka," citoval kadeřníka The Independent.

Jak Nabbach, tak zastupitelství KLDR se kvůli incidentu obrátili na policii, žádné obvinění však nepadlo, sdělila listu London Evening Standard policejní mluvčí.

Mluvčí severokorejské ambasády se k celé záležitosti odmítl vyjadřovat. "Z naší pozice to nemůžeme komentovat," prohlásil.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...