Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Organizovaná loupež v Benátkách. Dva muži ukradli šperky katarského šajcha za miliony eur

Šperky z výstavy Poklady Mughalů a mahárádžů, kterou přerušila loupež. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šperky z výstavy Poklady Mughalů a mahárádžů, kterou přerušila loupež. | foto: AP/Ansa

BENÁTKY Z vitríny na výstavě v benátském Dóžecím paláci byly odcizeny indické šperky - brož a náušnice. Jejich hodnota dosahuje několika milionů eur. Loupež byla podle vyšetřovatelů pečlivě naplánována, záležitost vyšetřuje benátská prokuratura, informují italská média.

Výstava Poklady Mughalů a mahárádžů Italům poprvé představila 270 indických šperků z období od 16. do 20. století a klenotů, které se jimi inspirovaly.

Exponáty pocházejí ze sbírky katarského šajcha Hamada bin Abdalláha Sáního, jemuž se za pozoruhodně krátkou dobu podařilo nashromáždit nejdůležitější soukromou kolekci indických historických šperků.

Zavřené dveře v benátském Dóžecím paláci kvůli krádeži. Za nimi jsou šperky z...

Zavřené dveře v benátském Dóžecím paláci kvůli krádeži. Za nimi jsou šperky z výstavy Poklady Mughalů a mahárádžů.

Dóžecí palác v italských Benátkách, kde byla k vidění výstava šperků Poklady...

Dóžecí palác v italských Benátkách, kde byla k vidění výstava šperků Poklady Mughalů a mahárádžů.

„Bezpochyby máme co do činění s profesionály,“ řekl agentuře ANSA šéf benátské policie Vito Gagliardi. Zlodějům se podle něj podařilo zpozdit alarm.

Na místě byli nejméně dva pachatelé - zatímco jeden hlídal, druhý otevřel vitrínu a vzal z ní brož a náušnice. Když se pak spustil alarm, policie palác uzavřela. Mezitím se však lupičům podařilo utéct. Policie má za to, že lupiči patří k rozsáhlejší skupině.

Šperky na výstavě Poklady Mughalů a mahárádžů v italských Benátkách.

Šperky na výstavě Poklady Mughalů a mahárádžů v italských Benátkách.

Hodnota zmizelých šperků vyrobených ze zlata, platiny a diamantů byla sice při proclení stanovena na několik desítek tisíc eur, jejich reálná cena se ale pohybuje v řádu milionů. Nebude je ale snadné prodat na černém trhu, jsou totiž příliš známé. Vyšetřovatelé si spíše myslí, že pachatelé jednotlivé drahé kameny ze šperků vyjmou a prodají zvlášť.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!