17. března 2019 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Za masakr na Novém Zélandu může imigrace, tvrdil senátor. Chlapec mu rozplácl vejce na hlavě

Australský senátor Fraser Anning. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australský senátor Fraser Anning. | foto: Youtube

Melbourne Podle australského senátora stojí za pátečním útokem na Novém Zélandu imigrace muslimů. Za jeho výrok mu při projevu v televizi rozplácl vajíčko na hlavu sedmnáctiletý mladík.

Frase Anning, australský senátor za stát Queensland, je znám svými nacionalistickými názory a odmítavým postojem k imigraci a islámu. Při rozhovoru, který dával místní televizní stanici, se ho novináři ptali, co si o pátečním útoku Brentona Tarranta myslí.

„Celá událost je velká tragédie, avšak na podobné útoky si budou muset lidé zvyknout,“ řekl v rozhovoru Anning a chtěl pokračovat. Svou myšlenku však nestihl odprezentovat, jelikož mladík, který celou dobu stál za ním, vzal vejce a rozplácl jej na hlavu senátora. Načež se senátor otočil a uštědřil mladíkovi dvě facky.

Anning chtěl pokračovat ve střetu, avšak senátorova ochranka dvojici od sebe odtrhla a 17letého chlapce srazila k zemi. Deník News.au upozorňuje, že se bodyguardi k mladíkovi chovala velmi hrubě a nadávala mu. „Nejsi nic víc než slaboch a zbabělec,“ měli na něj pokřikovat. Jeden z ochranky chlapce údajně i škrtit.

Podle serveru byl chlapec zatčen a po podání vysvětlení propuštěn. Mladík vzápětí na Twitter umístil video, ve kterém varuje své vrstevníky. „Neházejte vajíčka na politiky, protože pak vás zalehne 30 buranů,“ napsal.

Lidovky.cz

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz