31. prosince 2006 13:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záchranáři vytáhli z potopené lodi 177 lidí

Indonéský trajekt, který se potopil s několika sty pasažéry nedaleko Jávy (foto z roku 1990). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indonéský trajekt, který se potopil s několika sty pasažéry nedaleko Jávy (foto z roku 1990). | foto: ČTK

JAKARTA Indonéským záchranářům se podařilo najít 177 osob z lodi, která se potopila v bouři v noci na sobotu u břehů ostrova Jáva. Oficiálně trajekt převážel 638 pasažérů. Záchranáři již v nalezení dalších živých lidí příliš nevěří.

Plavidlo Senopati Nusantara se při plavbě z Bornea začalo potápět u ostrova Mandalika, asi 40 kilometrů od severního pobřeží ostrova Jáva poté, co se přes palubu přehnaly až pětimetrové vlny. Z rozbouřených vod bylo zatím vyloveno 67 těl, sdělilo to indonéské ministerstvo dopravy.

Podle indonéského ministra dopravy Hatty Radjasy mělo být na palubě 638 osob. Bývá ale podle něj běžné, že indonéské lodě často převážejí i mnoho lidí, kteří nejsou v seznamech zaznamenáni.

Podle komentáře francouzské rozhlasové stanice RFI pochybila lodní společnost, která s ohledem na rozbouřené moře neměla lodi dovolit vyplout. Plavidlo bylo podle stanice také přetíženo. V oblasti, kterou dále sužují bouře, se dnes prý postrádá další loď, s 11 lidmi na palubě.

lidovky, čtk

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ C++ WINDOWS API

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč