Diskuse k článku: ‚Zachránil‘ Trumpovo prezidentství, teď mu hrozí vyšetřování. Ministr Barr podle Muellera zásadně zmátl veřejnost

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 115
  • Poslední: 4.5. 2019 16:36
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Bartoň 3.5.2019 21:36

Martin Hampejs lže jako když tiskne. Barr prezidenství Trumpovi nezachránil a veřejnost - tu "demokratickou"- zmátl sám Mueller tím, že nic Trumpovi neprokázal. A to měl v týmu samé "demokraty". Kdo věří Hampejsovi, může v tom pokračovat. On jen špatně opisuje z NYT a WP.

J. Vintr 3.5.2019 20:08

Demokrati se zoufale snaží uplést z lejna bič na Trumpa. Doufám že mu tím jen zajistí větší voličskou podporu v nadcházejících prezidentských volbách.

J. Hrzal 3.5.2019 20:31

Má jedinečnou možnost to lejno smést. Např. uveřejněním celé Muellerovy zprávy nebo ukázat daňové přiznání, jako všichni prezidenti před ním a bez ptaní. A oponenti by měli po žížalkách. Takto jen živí spekulace. Proč to dělá ?

J. Vintr 4.5.2019 1:20

Trump může udělat cokoliv a v očích levičáckých blbců, kteří si říkají demokrati, to bude stejně vždycky špatně. Takže dělá to, co považuje za správné a kašle na ně.

J. Můj 3.5.2019 23:13

a trump se marně snaží udělat z nácka, narcise a rasisty alespoň mírně normálního prezidenta...ale, kde nic není, tam je jen stabilní dement trump.

J. Elias 3.5.2019 15:34

Na ČT24 právě hlásili ze v USA klesla nezamestnanost na 50.lete minimum. Nevěřte tomu je to fake news z Moskvy.

J. Hrzal 3.5.2019 15:57

Říká se tomu konjunktura. To ale (bohužel), dříve, či později, pomine. I u nás. Na to Russsia fake Today není potřeba. Střídání cyklů je zákonitost, to není zase tak neznámá věc :o).

J. Elias 3.5.2019 16:35

:-)....:-)

J. Zeman 4.5.2019 16:36

Hmm konjunktura, to určitě. :))) Nějak nám asi nevysvětlíte, proč se ta vaše konjunktura tak vyhýbá EU, která měla letošní první čtvrtletí růst HDP 0.5% (0.4% v eurozóně) zatímco USA 3.2%...

Sakra člověče, nejprve si zjistěte základní fakta, než začnete tvrdit holé nesmysly!

J. Hrzal 3.5.2019 13:07

„Bože, to je strašné. Tohle je můj konec. Jsem v haj**u.“

Kdyby egoman Trump nebo jeho nohsledi nebyli namočeni, nikdy by tatko panickou větu, neměl důvod vypustit z pusy. Tečka. Jediný způsob, jak dělat úspěšně křivé politické kšefty, je ústní dohoda. Protože tu lze dokázat pouze vlastním doznáním aktérů. A to je přibližně tak pravděpodobné, jako že se ze z ledního medvěda stane vegan. :o)

A komentáře o 50. letech a Rudém právu jsou jen zoufalé plácy naší Mácy. Veselý víkend ! :-o)

J. Křivan 3.5.2019 13:25

Pane Hrzale, odkud berete tu jistotu, že inkriminovanou větu pronesl Trump přesně tak jak píšete.

J. Hrzal 3.5.2019 14:15

Je to citace ze vyšetřovací zprávy. Pokud by to nebyla pravda, bezpochyby by následovala tvrdá reakce a zpráva by byla šmahem zpochybněna. Na to by protistrana jen čekala. A proto si myslím, že si Mueller dával veliký pozor, aby nenabil kanón prezidentovi. Zpochybnit lze ale úplně vše.

J. Zeman 3.5.2019 15:21

Zatím jste zde akorát nabil kanón na vás. Ve zprávě se skutečně vyskytuje ona citace. (volII str. 78) Ovšem je to autorem článku a podobnými pisálky vč. vás záměrně zcela vytrženo z kontextu a to zjevně se záměrem, aby se navodil řekněme dojem "lamentace právě dopadeného zločince". Což je samozřejmě úplný nesmysl. - Vzápětí totiž Trump řekl "Everyone tells me if you get one of these independent counsels it ruins your presidency. It takes years and years and I won't be able to do anything. This is the worst thing that ever happened to me." Což po zkušenostech s dřívějšími podobnými vyšetřováními a jak se ukázalo značně i v tomto případě měl v zásadě pravdu a žádné "namočení" ani "křivé politické kšefty" z toho nevykřešete ani náhodou. Naopak usvědčuje to vás a vám podobné, že jste demagogové a lháři právě tak nějak formátu Rudého Práva!

J. Hrzal 3.5.2019 15:53

To, co mu říkali jiní, říkali nejspíš proto, že když se takovéto vyšetřování rozjede, je k tomu také pádný důvod. Kolik případů prezidentů, kteří byli neoprávněně vyšetřováni a zničilo to jejich úřad, známe ? Napadlo vás, že ten "dodatek" řekl vzápětí proto, že si uvědomil, jak se odhalil a proto chtěl rychle "vysvětlit", svoji reakci ? Policisté by vám řekli, že "dovysvětlování" je indicií, že něco není v pořádku. To zpráva asi nepopíše. Jak vidno, nic mu prezidentství nezruinovalo, years and years to netrvalo a dělal si prakticky, co chtěl a když to nešlo po jeho, házel do toho vidle. Takže, šetřete slovy o lhářích a demagogii, váš kanón má trochu zvlhlý prach. :o)

J. Křivan 3.5.2019 16:04

Pane Hrzale vy považujete cca dva roky prezidentování, kdy hora rodila myš za nepromarěné. Tak to nejspíš Trumpová moc nefandíte.

J. Hrzal 3.5.2019 16:31

Záleží na tom, co znamená promarněné. Pokud se mají realizovat věci, na kterých se s ním neshodnou ani Trumpovi spolustraníci, je otázkou, zda mají být prosazeny. Byl podezřelý, že zaměstnával ve svých golfových resortech a na stavbách za nízké mzdy ilegální přistěhovalce, proti kterým tak bojuje, čímž by kázal vodu a pil víno. Při jeho povaze by určitě využil možnost bránit se pádněji, než slovy, že jde o fake news. A v této souvislosti je pro mne také alarmující fakt, že říká, že jeho daňové přiznání parlament nikdy neuvidí. Proč ? Mohl by např. vyvrátit pochyby, že jeho, tuším čtyři, bankroty, nebyly částečně řízené. Všichni prezidenti USA daňové přiznání sami, bez požádání předložili. Takovému člověku se důvěřuje opravdu těžko.

J. Zeman 3.5.2019 17:37

Za daného kontextu rapidně se zhoršujícího duševního zdraví politické opozice by zveřejňování daňových přiznání asi bylo opravdu vrcholně nerozumné... Jedno jsem ale přecejen našel: https://s3.amazonaws.com/pdfs.taxnotes.com/2019/D_Trump_2005.pdf

A Trump je jeho odpůrcům podezřelý z kde čeho (- to byla Michelle Obama ostatně taky že je chlap a její manžel že je Muslim z planety Krypton co opakovaně zveřejňoval falešný rodný list, aby to vypadalo, že je z Havaje a mohl se tak stát prvním E.T. prezidentem USA..) ale už není podezřelý z toho, že společně s Putinem ukradli Hillary Bílý Dům. S tím se smiřte, tvrdit opak může být od 24. března trestné i v zemi 1. dodatku.. ;)

J. Hrzal 3.5.2019 18:02

"Za daného kontextu rapidně se zhoršujícího duševního zdraví politické opozice by zveřejňování daňových přiznání asi bylo opravdu vrcholně nerozumné..."

Tak těmto argumentům již nelze oponovat :o))

Vyhledávač mi nic nenašel, ale pokud jsou daňová přiznání Trumpa na netu, proč je neukáže. Dává vám to smysl ?

Kryptoni a E.T ? Taky slušné "argumenty" :o)

J. Zeman 3.5.2019 18:37

Že je z Kryptonu, to o sobě tvrdil Obama sám (https://www.youtube.com/watch?v=T_F7pFw3aGs a že přichází zachránit planetu Zemi) a ode mě to byla sorry p*del, abysme tu neusnuli nudou, byl to jen takový příklad, že se říká ledascos, snad jste to nebral vážně...

Ale vážně myslíte, že by bylo rozumné předhodit té vzteklé smečce v čele s Nadlerem daňová přiznání, ve kterých se často přesně nevyznají ani ti účetní? To by si podle mě ve specielním případě Trumpa, který je podezřelý už jen barvou vlasů nmemluvě už vůbec o pleti, koledovalo o průšvih i kdyby to tam bylo správně do posledního centu. Taková Occasional Cortex by si ty čísla určitě počítala na prstech jak má ve zvyku i v televizi, dala si moc od green new dealera, protože teď na to má v tom kongresu moc greenbacků, a pak by mohla dojít ještě k nepříznivějším závěrům o přesném datu konce světa...

J. Hrzal 3.5.2019 19:37

Myslím, že nyní nejsou zastánci ani oponenti Trumpa z našich řad schopni dohlédnout dna věcí a předložit obraz podepřený neprůstřelnými argumenty. Být na Trumpově místě a nemít co skrývat, zveřejnil bych vše a tím bych získal kredit, zředilo by se napětí a všichni by byli spokojeni. Zaklínadlem "fake news" Trump od začátku jenom živí podezření i kdyby byla mylná. Tajení daňových přiznání je další podivnost, zejména, když jde o tradiční, dobrovolný akt prezidentů. Kvalitní účetní by se v jeho DP určitě vyznali a i sporné účtování ho poškodí méně, než spekulace, že skrývá něco obřího. Pokud by se ovšem nepotvrdily. Na podezření, která jsem uváděl, měl také možnost reagovat jinak (a mohl na tom i vydělat), ale "fake news" není argument a proto sklízí útoky. Uvidíme, my to nevyřešíme, ale snad se to nakonec dozvíme. :o) Hezký večer !

J. Zeman 3.5.2019 20:03

No Trump zrovna včera v rozhovoru s C. Herridge řekl, že brzy začne deklasifikovat spoustu věcí (ono ostatně i ten Muellerův report musel nejdřív projít přes něj a jeho deklasifikaci mohl kdykoliv zatrhnout, ale samozřejmě to neudělal už protože jak by to asi vypadalo..) mj. kolem sporných akcí Obamova DOJ kolem Hillary a russian probe, což dosud udělat nechtěl, protože pořád pokračovalo Muelerovo vyšetřování, takže by se mohlo říct, že jim ho deklasifikací chce mařit. Tak se možná brzo dozvíme zajímavé věci.

Daňová přiznání podle mě nevydá, protože ono je to poněkud něco jiného když vydává takové věci obyčejný prezidenstký kandidát (a ani ti to nedělali úplně pravidelně) než když to je majitel takového molocha jako Trump Org, která operuje v x státech. Tam už by i jen taxreturny mohly odhalit obchodně citlivé informace.

J. Hrzal 3.5.2019 20:24

No, věděl, že kdyby zatrhl Muellerovu zprávu, byl by to jeho počátek konce. A opět, pokud bych chtěl vyvrátit všechny pochyby, zveřejnil bych ji komplet. Výtah a interpretace výsledku Barrem, živí další spekulace, kterým se mohl elegantně vyhnout, pokud by povolal někoho uznávaného všemi stranami. A mimochodem - Trumpův majetek není tak rozsáhlý, spíše naopak. A citlivé informace DP neobsahuje. Čísla ale musí odpovídat realitě.

J. Zeman 3.5.2019 21:20

Co to je za blbost. Jaký výtah a spekulace. Vždyť zprávu dávno zveřejnili celou (teda kromě povinných redakcí) https://www.justsecurity.org/63708/word-searchable-version-of-mueller-report/

Trump org je obrovská, má přes 20 tisíc zaměstnanců a operuje v x zemích světa a x státech USA, to není sranda k tomu zveřejňovat daně, to snad ani rozumně nejde.

J. Můj 3.5.2019 23:11

zprávu dávno zveřejnili celou, ale všichni požadují, aby ji celou zveřejnili...máte v tom trochu nepořádek.

J. Zeman 4.5.2019 12:11

Hokej v tom tedy mají spíš ti, co požadují její zveřejnění ještě více než dva týdny po jejím zveřejnění. ;)

A stejně je to celé legrační cirkus - demokrati dostali zprávu bez povinných redakcí v Kongresu, ale kolik si jí tam šlo přečíst? Dva.

A Nadler, který dělal celé to divadlo se subpoenami? Ani se neobtěžoval.

Jako viditelně ani vy, i když jsem vám na zprávu poslal link.

J. Křivan 3.5.2019 17:51

Pane Hrzale, ale výsledky amerického systému volby prezidenta říkají něco jiného.

J. Hrzal 3.5.2019 18:13

Jistě, já ale přece nerozporuji Trumpova práva. Jenom si myslím, že to pro Ameriku není výhrou. Není jedinou ústavní institucí USA a je zde zjevně rozpor mezi ním a ostatními. A nemá vždy podporu ani ve svém táboře. Světová konjunktura zajistila hospodářský růst, který vypadá jako Trumpův úspěch. Ale přijde i krize a mně by byl vcelku Trump ukradený, pokud by tak velká země neměla vliv na celosvětový vývoj, včetně nás.

J. Můj 3.5.2019 18:54

bankrotů bylo devět a russácké prachy, které k němu tekly skrze deutsche bank byly obrovské.

J. Zeman 3.5.2019 16:57

Nevymýšlejte. Policajti budou říkat ledascos, jsou o nich nesčetné vtipy. V právním dokazování ale naštěstí nefigurují a naopak v něm zásadní roli hraje kontext. Který je zde zjevně zcela benigní, oprávněné rozhořčení. A Clinton by také mohl vyprávět, přestože byl Senátem, podotýkám republikánským, zproštěn.. Pádný důvod zahájení vyšetřování může být i to, že je vyšetřovatel osobně nebo politicky zaujat proti "sprostému podezřelému", což v tomto případě, podotýkám zcela prokazatelně, platí be výjimky par excellence. A např. ty nesmysly, že prý vyhození Comeyho mohlo být obstruction of justice. Nemohlo, k jeho legitimnímu vyhození by stačil jediný úmyslný únik informací - což zde opět figuruje, Comey se tím dokonce sám chlubil. Vyšetřování trvalo bezmála tři roky, více než polovinu funkčního období, denodenně paralyzovalo politiku a přesto Mueller nenašel jediný důkaz údajného Trumpova spiknutí z rusy, zato leaků měl požehnaně. Mluvit pak o obstruction? Tak nanejvýš na jeho straně!

J. Hrzal 3.5.2019 17:50

"Pádný důvod zahájení vyšetřování může být i to, že je vyšetřovatel osobně nebo politicky zaujat proti "sprostému podezřelému"". Jistě. Můžeme si vybrat, proč tedy nebylo zahájeno ? Protože si protistrana uvědomuje, že to v tomto případě není pravda a tudíž to nelze prokázat nebo to že je to pravda, ale nelze to prokázat. O pravdě se tedy nic nedozvíme. K vyhození Comeyho jsem se nevyjadřoval, takže ano, jeho pochybení mohlo posloužit k jeho odejití.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek Si Ťin-pchinga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek Si Ťin-pchinga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek Si Ťin-pchinga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...