19. června 2015 16:57 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záhadná smrt muže. Možná to byl černý pasažér, který vypadl z letadla

Douglas MD-83 španělské společnosti Swiftair. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Douglas MD-83 španělské společnosti Swiftair. | foto: Reuters

LONDÝN Britská policie řeší neobvyklý případ, v němž pátrá po identitě mrtvého muže nalezeného na střeše domu na předměstí Londýna. Pracuje přitom s hypotézou, že jde o černého pasažéra, který vypadl během letu z nákladního prostoru přistávajícího letadla, informovala v pátek britská média.

Mrtvé tělo neznámého muže se našlo na střeše administrativní budovy v londýnské čtvrti Richmond ve čtvrtek. Tentýž den objevili pracovníci letiště Heathrow v nákladním prostoru dopravního letadla na lince z jihoafrického Johannesburgu těžce zraněného černého pasažéra, mladý muž je nyní v kritickém stavu v nemocnici.

Policie nyní prověřuje, zda tyto dvě události spolu nesouvisí, protože čtvrť Richmond leží na trase, kudy se letadla na přistání v Heathrow přibližují. Už v minulosti se několikrát stalo, že v ulicích západního Londýna se našla mrtvá těla černých pasažérů, kteří vypadli z letadel ve chvíli, kdy stroje vysunuly těsně před přistávací dráhou podvozky.

Aerolinky British Airways, v jejichž letadle se zraněný muž našel, s vyšetřovateli spolupracují. Podle nich se ale jedná o „výjimečný případ“. Na letištích po celém světě totiž v posledních letech panují velmi přísná bezpečnostní opatření.

Odborníci odhadují, že až tři čtvrtiny černých pasažérů, kteří se dostanou do nákladních prostor letadel, svou cestu nepřežijí. Mimo kabinu jsou totiž kvůli vysoké nadmořské výšce velmi nízké teploty a také nedostatek kyslíku. Let z Johannesburhu do Londýna trvá asi 12 hodin, teploty mohou klesnout až k minus 60 stupňům Celsia.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!