7. června 2019 15:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Západ Francie čelí bouři Miguel. Na moři zemřeli tři záchranáři, převrátil se s nimi člun

Rozbouřené moře - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozbouřené moře - ilustrační foto. | foto: Reuters

Paříž Na západní pobřeží Francie v pátek udeřila bouře Miguel, která zvedla vysoké vlny a přinesla nárazy větru o rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu. Nedaleko břehu jižně od města Nantes se utopili tři záchranáři, s nimiž se převrátil člun, informovala agentura AFP. Meteorologové pro celý region vydali druhý nejvyšší stupeň varování před větrem.

Podle twitterového vyjádření místní policejní prefektury se člun se záchranáři převrátil ve vzdálenosti přibližně 800 metrů od pláže u městečka Sables d’Olonne. Na jeho palubě bylo v té chvíli sedm lidí, z nichž čtyři se zvládli v rozbouřeném moři dostat zpět ke břehu.

Druhý nejvyšší ze čtyř stupňů výstrahy platí v pátek pro deset departementů v oblasti ohraničené Nantes na severu a Bordeaux na jihu. Úřady doporučily lodím nevyjíždět na moře a lidem zdržovat se dále od pobřeží.

Dosud nejvyšší rychlost větru hlásí v pátek meteorologové z ostrova Ile-d’Yeu, kde naměřili 128,5 kilometrů za hodinu.

Francouzské železnice z bezpečnostních důvodů dopoledne do odvolání přerušily provoz na několika tratích například v okolí Bordeaux či La Rochelle. Hasiči museli zasahovat u několika lokálních záplav.

ČTK