3. července 2019 17:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záplavy v Rusku si už vyžádaly 20 mrtvých, osm lidí se pohřešuje. V akci je armáda

Velká voda zasáhla 55 měst a vesnic v Irkutské oblasti, poškozeno bylo 4000... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velká voda zasáhla 55 měst a vesnic v Irkutské oblasti, poškozeno bylo 4000... | foto: Reuters

Irkutsk (Rusko) Při rozsáhlých záplavách na jihovýchodě Sibiře zahynulo již nejméně 20 lidí a dalších osm se pohřešuje. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na ruské úřady. Původně se hovořilo o 13 pohřešovaných, pět z nich se ale podle ministerstva pro mimořádné situace podařilo zachránit. Pátrání po dalších pohřešovaných pokračuje.

Záplavy přišly po intenzivních srážkách, které se v oblasti objevily již minulý týden. Velká voda zasáhla 55 měst a vesnic v Irkutské oblasti, poškozeno bylo 4000 domů. Podle místních představitelů byly evakuovány tisíce lidí a přes 190 jich skončilo v nemocnici.

Pátrání po dalších pohřešovaných pokračuje.
Vojáci využívají při záchraně obyvatel, kteří uvízli ve svých domech, speciální...

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil, aby se na záchranných pracích podílela i armáda. Vojáci využívají při záchraně obyvatel, kteří uvízli ve svých domech, speciální obojživelná vozidla.

Podle místních meteorologů jde o největší záplavy v regionu za posledních sto let. Vědci z Irkutské státní univerzity přičítají tak rozsáhlé povodně změnám klimatu na východní Sibiři a souběhu několika netypických přírodních jevů, jako byl mimořádné horký červen.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!