Diskuse k článku

Zavřete oči, odcházím. Mayová nedokázala naplnit vůli lidu a brexit jí zlomil vaz

„Mayday“ konečně nastal. Britská premiérka Theresa Mayová se v pátek vzdala funkce lídra Konzervativní strany, kterou zastává od července 2016. O své rezignaci informovala poslanecký klub strany známý jako Výbor 1922, který očekávaný vývoj potvrdil v tiskové zprávě. V čele vlády zůstane nejméně do posledního červencového týdne, kdy by měl být znám nový lídr a zároveň její nástupce na premiérském postu. Mayová odchází poté, co se jí nepodařilo v parlamentu prosadit dohodu o podmínkách brexitu, kterou dojednala s ostatními zeměmi Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Rybicka 8.6.2019 4:29

Mayová nepochopila, že ROZVOD je ROZVOD. Britové prostě chtěli mít svobodu rozhodování a samostatnost. I za cenu odchodu z EU. A jí to nedošlo a chtěla neustále nějaké ústupky. EU věděli, že odejdš-li UK, že to bude konec EU a proto dělali takový odpor a špinavou propagandu.

Š. Apolen 9.6.2019 1:09

Rybičko, že Vy máte rád katastrofické scénáře ? EU se kvůli UK nepoloží, spíš naopak. V principu chtěl brexit pouze Farage. Ale od vyjednávání dal ruce pryč. Ozval se opět, když to vypadalo na krach brexitu.

V. Rybicka 9.6.2019 5:55

Tak mi prozraďte, proč EU dělá tolik potíží UK??? To jen aby to nevypadalo, že o ně nestojí???

A. Reček 7.6.2019 20:47

Mayová měla smůlu, že její vlastní strana nebyla schopna ohledně brexitu domluvit se mezi sebou. Labouristům to vyhovovalo.

M. Vaněk 7.6.2019 20:26

Mayové a Merkelové se vyčítají nesmysly a pomíjí zločiny. Nejdřív nesmysly: 1) Merkelové nevítala uprchlíky a nepřiváděla je úmyslně do Evropy 2) Mayová nebránila brexitu a snažila se o přijetí dohody upřímně a na hraně (ne)možností.

A zločiny ? Obě jsou indolentní mimoňky, rozeštvali mír v Evropě, podporují svou hloupostí nebo ochotně agresivní politiku USA a připravili EU o stabilitu a prosperitu, zejméma protiruským štvaním a podporou ukrajinského a pobaltského nacismu.

Andresl 7.6.2019 19:07

T. May- karikatura současné Anglie, bohužel.

M. Mikulec 7.6.2019 15:49

Británie není v rozkladu, jak by si eurounijní pisalkové přáli. Brexit se vyjednával s Evropskou unii, pokud vím, a ta nechce dodnes Británii pustit ze spárů. Kdo by chtěl ztratit tak velkého plátce? EU celou dobu hází klacky pod nohy. Je jako islám: odpadlictví trestá smrtí.

Z. Sekerák 7.6.2019 16:45

Omyl EU by Británii nejraději vyhodila protože jejich poslanci teď kazí počty a nejde udělat pohodlnou většinu.

M. Mikulec 7.6.2019 16:49

:-)) Celé tři roky se chovali jinak! Přesně jak řekl Václav Klaus, jaké jsme měli štěstí, že obě strany, Čechy i Slovensko, chtěly rozdělení. U Brexitu to chce jen jedna strana.

Z. Sekerák 7.6.2019 20:19

Klaus je lhář. Teď bude říkat co mu v Kremlu napisou.

K. Doucha 7.6.2019 17:56

Opláchni se studenou vodou Slovane.

Napiš tady konkrétně, jakým způsobem brání EU Británii v odchodu.

R. Tichý 7.6.2019 15:45

Plakal jsem.

Britanie potrebuje nekoho, kdo slibi "jen pot a slzy".

M. Půbal 7.6.2019 15:32

Tohle byla jedna z nejhorších "analýz" brexitu a Mayové, předpokládám že původně pro Haló Guardian. Realitou je nicméně vysvědčení, které vystavili voliči v UK. No-deal je prakticky skutečností, zcela bez ohledu na podobné "analýzy".

P. Čech 7.6.2019 14:54

"Mayová nedokázala naplnit vůli lidu"?

P. Čech 7.6.2019 14:59

Vůlí britského lidu je odchod z Evropské unie. To však není v kompetenci Theres Mary May. Tuto "vůli lidu" nenaplnil britský parlament. Místo toho, aby demokraticky sklapl paty před vůlí "lidu", vyjádřenou v referendu, kladl a klade tomuto rozhodnutí všelijaké překážky. Je to stejné jako u nás, kde ovšem navíc ona vůle lidu není známa.

D. Šimáček 7.6.2019 22:11

zato dokázala prosazovat svou... :-) jakožto remainistka evidentně brexit sabotovala s výmluvou, že se snaží vyjednávat, kdyby od počátku tvrdě připravovala i tvrdá brexit, ještě by za ní euemisaři lítali týdně aby s nimi jednala


Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...