Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Šest smrtí v jedné rodině za posledních čtrnáct let. Policie konečně našla vražedkyni, byla jí 47letá snacha

Jolly Josephová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jolly Josephová | foto: file photo

Nové Dillí V průběhu čtrnácti let zavraždila šest členů své rodiny. Sedmačtyřicetiletá Jolly Josephová z vesnice Koodathayi ve státě Kérala v jižní Indii se v pátek ocitla před soudem a nyní je ve vazbě. Její právník zvažuje návrh na podání kauce. Jolly je obžalovaná z vražd, které spáchala v letech 2002 až 2016.

K vyšetřování ale došlo až teď. Podnět k němu dal jeden ze zbývajících členů rodiny. A Josephová se k hrůznému činu přiznala. Přitom sousedi ji popisovali jako milou, veselou, slušnou a zbožnou ženu, matku dvou dětí. „Zpočátku to bylo pro každého docela neuvěřitelné.“ řekl K. G. Simon, hlavní policejní vyšetřovatel případu pro Washingtonpost.com.

Policejní vyšetřovatel K.G.Simon

Policejní vyšetřovatel K. G. Simon

Jolly své oběti zabíjela kyanidem, ovšem velmi sofistikovaným způsobem. Většina z nich totiž zemřela po jídle. Její první obětí byla v roce 2002 tchyně, o šest let později Josephová zabila i svého tchána.

Manžel Jolly, Roy Thomas, si myslel, že jeho rodina je prokletá. V roce 2011 přišel o život i on, rovněž po jídle. Jeho smrt byla jako první vyšetřována. V Royově těle se totiž našel kyanid, ale případ byl nakonec uzavřen jako sebevražda. Během dalších pěti let Josephova zabila další tři lidi.

Švagrové byla podezřelá

První, kdo začal Jolly podezřívat, byla její švagrová Renji Thomasová. Zpočátku s ní soucítila, že musí sama vychovávat dvě malé děti. Ale když si Josephová vzala bratrance jejího zesnulého manžela Shajuna, začala být Renji nejistá.

Důvodem bylo, že i Shajunova bývalá manželka a malá dcerka záhadně ještě před svatbou s Jolly zemřely. Dvouletá dcera zemřela v roce 2014 po požití kousku chleba v kostele. Její matka pak o dva roky později. U obou případů byla Josephová podle policie přítomna.

Definitivní podezření přišlo na Jolly, když policii lhala o svém zaměstnání. Tvrdila, že je lektorkou. Ačkoliv měla i průkaz vysoké školy, na škole nikdy nepracovala. Jak se objevovaly nové podrobnosti o krutých vraždách, případ se začal stávat celosvětovým.

Přiznání nestačí

A i když se Josephová přiznala, může být její stíhání u soudu obtížné. A to i z důvodu, že na tělech nebyly, s výjimkou Jolliina manžela, provedeny pitvy. „Toto je případ, který musíme prokázat s nepřímými důkazy,“ dodává Simon, protože přiznání v policejní vazbě není možné brát jako důkaz u soudu.

Podobný případ už vyšetřovali kriminalisté v Bangalore, hlavní městě indického státu Karnataka. Tam vraždila, rovněž kyanidem, K. D. Kempamma, známá pod přezdívkou „Kyanidová Mallika“. V průběhu let 1999 až 2007 zabila šest žen, se kterými se nejprve seznámila a získala jejich důvěru. Nakonec je nechala vypít vodu s kyanidem. Za tyto činy byla odsouzena k trestu smrti, později zmírněnému na doživotí.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!