2. ledna 2017 17:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zbraň nalezená u Tunisana Amriho byla asi použita i v Berlíně

Berlínský útok má nového podezřelého. Je jím Tunisan Anis Amri. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berlínský útok má nového podezřelého. Je jím Tunisan Anis Amri. | foto: Reprofoto

BERLÍN Zbraň, s níž Tunisan Anis Amri střílel na policisty u Milána, je podle všeho totožná s tou, kterou použil v Německu. Agentuře DPA to dnes sdělilo státní zastupitelství v Miláně. Při útoku na vánoční trh v německé metropoli zahynulo v prosinci 12 lidí včetně jedné Češky, desítky dalších lidí byly zraněny. Právě Amri je podezřelý, že útok v Berlíně spáchal.

O tom, že je zbraň identická, spekuloval už v minulosti například deník Bild. Oficiální potvrzení ale úřady sdělily až v pondělí. Milánské státní zastupitelství uvedlo, že i když není srovnání projektilů zcela dokončeno, je na 99 procent jisté, že jde o stejnou zbraň.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že Amri 19. prosince unesl polský kamion, jehož řidiče zastřelil. Nákladním vozem podle nich následně vjel do lidí na vánočním trhu v centru Berlína. K útoku se přihlásil takzvaný Islámský stát.

Anis Amri
Policie hlídá berlínský vánoční trh zasažený pondělním teroristickým útokem.

Policie mladého Tunisana dostihla 23. prosince u italského Milána, kde ho zastřelila, když zaútočil na její hlídku.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz