15. října 2014 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zdravotní sestra je podezřelá z vraždy 38 pacientů. Rozčilovali ji

Vyšetřovatelé uvedli, že podezřelá Daniela Poggialiová zabíjela pacienty, kteří... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetřovatelé uvedli, že podezřelá Daniela Poggialiová zabíjela pacienty, kteří... | foto: TwitterReprofoto

ŘÍM Italská policie zadržela zdravotní sestru, kterou viní z vraždy desítek pacientů. Dvaačtyřicetiletá Daniela Poggialiová podle vyšetřovatelů zabila 38 nemocných, neboť ji péče o ně obtěžovala. Poggialiová tvrdí, že je nevinná a stala se obětí spiknutí.

Vyšetřovatelé uvedli, že podezřelá, která pracovala v nemocnici ve městě Lugo nedaleko Ravenny, zabíjela pacienty, kteří ji rozčilovali, a rovněž ty, jejichž příbuzní na ni prý měli příliš mnoho požadavků. U těl mrtvých si pak podle listu Corriere della Sera pořizovala fotografie a následně je zveřejňovala na sociálních sítích.

PSALI JSME:

Policie se případem zabývá už od dubna. Vyšetřování zahájila po podezřelé smrti 78leté pacientky, která trpěla běžně léčitelnou chorobou a přesto bez zjevného důvodu zemřela. Lékařům se pak podařilo zjistit, že pacientka zemřela po injekčním podání chloridu draselného. Tato látka z těla vyprchá během několika dní, a proto je těžké ji později zjistit.

Kolegové uvedli, že Poggialiová byla zkušená sestra, která vždy ochotně brala noční služby. Uvedli ale, že měla i mstivé nálady, kdy například podala pacientům příliš vysokou dávku projímadla, aby tak zkomplikovala práci sestrám z další směny.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!