3. března 2018 14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zadržená Češka v Pákistánu žádá propuštění na kauci, soud zatím odročili

Češka Tereza H.  se pokoušela propašovat z Pákistánu 9 kilo heroinu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češka Tereza H. se pokoušela propašovat z Pákistánu 9 kilo heroinu. | foto: geo news

ISLÁMÁBÁD/PRAHA Soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, odročili v sobotu až na 17. března. Jednání se uskutečnilo pouze formálně, protože soudce má dovolenou. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci, soud zatím nerozhodl. Sdělila to mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

U soudu byl český honorární konzul z Láhauru. „Zadrženou ženu viděl, ale dnes s ní nehovořil,“ podotkla mluvčí.

Ve čtvrtek s Češkou mluvila zástupkyně českého velvyslance. Podle ní je zadržená relativně v pořádku, zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou prý vyhovující.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!