Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Že prodáváme lístky na Noemovu archu? Nesmysl, říká OSN

Svět

  11:44
PEKING - Zástupci OSN v Číně odmítli tvrzení, že organizace prodávala vstupenky na archu, která by měla zachránit lidi před koncem světa.

Reportérka natáčí před Kukulkánovou pyramidou v Chichen Itzá. foto: ČTK

Konec světa by podle některých teorií odvolávajících se na mayský kalendář měl nastat právě dnes. "OSN skutečně nevydala žádné lodní lístky," uvádí se na ověřeném účtu OSN na čínském mikroblogu Weibo, který je obdobou Twitteru. Konstatování doprovází fotografie vstupenek na archu, na nichž je jméno a logo organizace.

"Vstupenky OSN v Číně 2012 na tibetskou Noemovu archu" jsou široce dostupné na čínských aukčních webových stránkách a prodávají se za deset jüanů (31 korun), ačkoli jejich nominální hodnota je deset miliard jüanů (31 miliard korun).

ČTĚTE TAKÉ:

Lístky se začaly prodávat v souvislosti s proroctvím, že s koncem nynějšího cyklu mayského kalendáře by měl 21. prosince letošního roku nastat konec světa. Na jedné ze vstupenek je napsáno, že nástup na palubu bude zahájen "v odjezdovém přístavu 15 minut před koncem".

Předpovědi apokalypsy jsou v Číně velmi sledované, mimo jiné díky místnímu úspěchu hollywoodského katastrofického filmu 2012, který byl částečně inspirován mayským proroctvím a v němž figurovaly archy postavené v Číně.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!