Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
1. června 2018 13:55, aktualizováno  18:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zmatek v zatopené zoo v Německu vyvolal falešný poplach o útěku šelem

Tygr (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygr (ilustrační) | foto: ČTK

BERLÍN Zmatek v zatopené zoo v Německu v pátek vyvolal falešný poplach o útěku medvěda a pěti kočkovitých šelem. Agentuře DPA to řekl starosta obce Arzfeld Andreas Kruppert. Ukázalo se, že utekl pouze medvěd, kterého nakonec zastřelili. Zmatek zavinila nepřehledná situace způsobená záplavami po bouřce.

DPA dříve s odkazem na úředníka mylně oznámila, že ze zoo kromě medvěda utekli dva lvi, dva tygři a jeden jaguár. O všech zároveň napsala, že se do jejich pátrání zapojili hasiči, policisté a veterináři, kteří je prý brzy polapili.

Původně se objevily zprávy také o útěku několika šelem.

Původně se objevily zprávy také o útěku několika šelem.

Kočkovité šelmy se skutečně krátce pohřešovaly, po ústupu vody se ale ukázalo, že ohrady neopustily. Místní úřady však mezitím varovaly obyvatele blízkého města Lünebach a okolí, aby nevycházeli ze svých domovů.

Záplavy zapříčinily silné bouřky, které zasáhly oblast kolem Lünebachu. Velká voda podemlela ploty, a medvěd a potenciálně i další zvířata se tak mohly dostat na svobodu.

Zoo Eifel leží v německé spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií. Jde o soukromé zařízení fungující od roku 1972. Chová 60 druhů exotických a dalších zvířat, celkem asi 400 kusů.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...