1. června 2018 13:55, aktualizováno  18:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zmatek v zatopené zoo v Německu vyvolal falešný poplach o útěku šelem

Tygr (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygr (ilustrační) | foto: ČTK

BERLÍN Zmatek v zatopené zoo v Německu v pátek vyvolal falešný poplach o útěku medvěda a pěti kočkovitých šelem. Agentuře DPA to řekl starosta obce Arzfeld Andreas Kruppert. Ukázalo se, že utekl pouze medvěd, kterého nakonec zastřelili. Zmatek zavinila nepřehledná situace způsobená záplavami po bouřce.

DPA dříve s odkazem na úředníka mylně oznámila, že ze zoo kromě medvěda utekli dva lvi, dva tygři a jeden jaguár. O všech zároveň napsala, že se do jejich pátrání zapojili hasiči, policisté a veterináři, kteří je prý brzy polapili.

Původně se objevily zprávy také o útěku několika šelem.

Původně se objevily zprávy také o útěku několika šelem.

Kočkovité šelmy se skutečně krátce pohřešovaly, po ústupu vody se ale ukázalo, že ohrady neopustily. Místní úřady však mezitím varovaly obyvatele blízkého města Lünebach a okolí, aby nevycházeli ze svých domovů.

Záplavy zapříčinily silné bouřky, které zasáhly oblast kolem Lünebachu. Velká voda podemlela ploty, a medvěd a potenciálně i další zvířata se tak mohly dostat na svobodu.

Zoo Eifel leží v německé spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií. Jde o soukromé zařízení fungující od roku 1972. Chová 60 druhů exotických a dalších zvířat, celkem asi 400 kusů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz