Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Ztratili blízké a jejich domovy skončily v troskách, oni ale pomáhají dál

Zemětřesení o síle 7,8 zasáhlo Turecko a Sýrii. Epicentrum se nacházelo na místě vzdáleném asi 30 kilometrů od tureckého města Gaziantep v hloubce 17,9 kilometru pod zemí. (7. února 2023) | foto: Profimedia.cz

Premium
Domy spolupracovníků humanitárních organizací jsou často zničeny, jejich příbuzní pod troskami zraněni, nebo dokonce přišli o život. Následky ničivého zemětřesení se nevyhýbají ani těm, kdo bližním pomáhají již od začátku konfliktu v Sýrii.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

„Mnoho z našich místních kolegů hlásí úmrtí v rodině. A hodně z nich rázem přišlo o bydlení. Jejich domy mají buď narušenou statiku nebo jsou jinak poničeny. Zemětřesení totiž zasáhlo Gaziantep, kde je umístěn takový hub nevládních organizací pomáhajících Sýrii a Turecku,“ řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí humanitární organizace Člověk v tísni Tomáš Urban.

Jejich úsilí při záchranných akcích ale nepolevilo. Nejsou zprávy o tom, že by někdo z humanitárních týmů odcházel. „Je to pro všechny těžké, mít smrt a zranění nejbližších v týmu, ale ti lidé jsou už z války na mnohé zvyklí, jestli je to tak možné říci. Bojuje se tam už dlouho,“ podotkl Urban.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat