Diskuse k článku: Žena izraelského premiéra Netanjahua unikne soudu za objednávku občerstvení navíc

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 21
  • Poslední: 3.6. 2019 6:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Moravec 30.5.2019 10:58

Je vidět, že Izrael je jednou z posledních oáz demokracie ve světě. Kéž by to takhle fungovalo i u nás.

V. Rybicka 29.5.2019 23:26

To jen ukazuje na jaké politické a morální výši je Israel a jejich politické klima v tom moři arabské korupce a útisku!!!

F. Bernardone 30.5.2019 7:37

To myslíte vážně? Trestně stíhaný premiér, její manžel, má mnohem větší problémy! V Izraeli je velká korupce a pokud si myslíte, že tomu tak není, tak si vyhledejte informace! A propos, naší poslanci s těmi z Knesetu úzce spolupracují a to, co tam předvádí prezident Zeman ...! Inu vrána k vráně sedá, rovného si hledá!

J. Moravec 30.5.2019 11:04

Vždyť má pravdu. Izrael (spolu s Japonskem, Austrálií, USA) je jedna z mála posledních oáz demokracie ve světě. Korupce je v každé zemi. Je to naprosto přirozený jev. Nejvíce korupce je vždy v zemich, které si hrají na nekorupční (Lucembursko). Jinak s Knesetem spolupracoval už Pan prezident Havel. Česko je jeden z největších spojenců Izraele. Chápu, že vy si rovného hledáte mezi volkrussáky nebo mezi rudými rádoby "liberály".

F. Bernardone 30.5.2019 16:24

Ale kuš, tak s tím hledáním jste se vůbec netrefil! Pravda, v každé zemi je korupce, ale v těch vyspělých demokraciích je malá. V postkomunistickych zemích, banánových republikách a v Izraeli je velká. Nutno dodat, že prezident Havel neprováděl v Izraeli takové anální horolezectví jako prezident Zeman!

J. Moravec 30.5.2019 19:54

Trefil přímo do černého! Izrael je vyspělá demokracie (narozdíl od nás neměl 40 let komunismu) a spolu s USA, UK, Japonském, Austrálii a NZ mají nejnižší míru korupce. O anální horolezectví se jedná v případě jeho vztahu s Ruskem. Za Pana prezidenta Havla byla ta úroveň vyšší to je pravda. Jinak Izrael je náš dlouholetý spojenec a partner.

F. Bernardone 30.5.2019 20:34

To, že je Izrael náš spojenec a partner je skutečnost, ale pro koho je to výhodnější? Jistě si pamatujete na to, kterak měla izraelská firma postavit za Šlinga u nás dálnici. Byly v to problémy, zrušilo se to a vysoké penále asi 170 miliónů jsme zaplatili my! Poslední plánovaný kšeft s Izraelem na radary pro naši armádu domluvil bývalý ministr obrany Stropnický za několik miliard, ale problém byl v tom, že ty radary by na nic nebyly, neb nejsou kompatibilní s těmi v NATO! Šlechtová v tom nechtěla pokračovat a musela proto odejít. Nyní je Stropnický velvyslancem v Izraeli a měl se ten kšeft prosadit jinak. Zatím je ticho po pěšině! Mám pokračovat dále? Ono je těch tzv.„ výhodných obchodů" pro české partnery je více!

J. Moravec 30.5.2019 22:16

Výhodnější je to samozřejmě pro nás. Izrael je vyspělá, demokratická společnost, lídr v inovacích a start-upech. Sice jste se zmohl na dvě pseudo kauzy, za které si mohl náš stát sám, ale budiš. Nemyslete si, že jiné firmy ze západu byly lepší německé, francouzské a další tu provedli dost. Jinak to, že jsou radary nekompatibilní se systémem NATO, neznámená jejich nepoužitelnost. Kanada (též členský stát NATO) je používá též. Klidně pokračujte, nic neuvedete, jelikož žádné nejsou. Co tam máš dál?

F. Bernardone 30.5.2019 23:49

Nemá cenu s Vámi diskutovat, protože jednoduše lžete a s takovými lidmi, kteří tykají odmítám komunikovat!

J. Moravec 31.5.2019 8:17

Tak nediskutujte, stejně jste doposud nepředložil žádné argumenty. V čem lžu? Mohl byste mi to dokázat? Zatím žádná sláva.

J. Moravec 30.5.2019 22:18

Jinak Izrael je společně s USA, UK, Japonskem, Austrálií, NZ náš plnohodnotný partner a spojenec. Žádné lepší již nemáme.

F. Bernardone 31.5.2019 0:01

Skutečně, trestně stíhání premiéři v Izraeli a v Česku je parádní příklad partnerství a s takovým prezidentem jakého si Češi zvolili žádné lepší spojence než Rusko a Izrael nemají!

J. Moravec 31.5.2019 8:40

V tom případě podle tvojí logiky byl Václav Havel trestně stíhaný. K největšímu rozkvětu vztahů s Izraelem došlo právě za jeho vlády. Izrael je nedílnou součástí západního světa. Přečti si rozhovory s Amosem Ozem nebo Moše Arensem. Václav Havel byl vyjímečná osobnost, které nesaháš ani po kotníky! Zřejmě  neumíš číst popřípadě máš problém pochopit psaný text. Psal jsem o USA, UK, NZ, Austrálii, Kanadě, NATO a EU. O tvém milovaném Rusku ani slovo. Jinak pro srovnání hdp na obyvatele Rusko vs Izrael ( 10 962 USD x 40 560 USD) Izrael je bohatší než Česko.

F. Bernardone 31.5.2019 10:15

Moravče, já si Václava Havla vážím a měl jsem s ním na téma Židé v kultuře rozmluvu. Obdivuji všechny ty kulturní Židy, kteří jsou přínosem pro lidstvo a o tom také píše vynikající spisovatel Benjamin Kuras, když píše, že tací Židé jsou požehnáním pro lidstvo, ale o to větší katastrofa je, když se Žid nevyvede! Neobdivuji, ba opovrhují těmi Židy, které nic jiného nezajímá, než hromadit majetek, protože více peněz=více moci, aby potom ovládali svět. A propos, kdybychom dostávali tolik biliónů USD jako Izrael od USA a požívali všechny ty výhody, tak bychom už na tom byli jako Švýcarsko! Je to však tak dobře, protože by to Češi rozkradli a na slovenského lupiče Jánošíka by toho moc nezbylo.

J. Moravec 31.5.2019 14:56

Říkáte, že si jej vážíte, podle Vašich komentářů to tak nevypadá. V každém národě se najdou dobří a zlí lidé. Mrzí mě, že jako vzdělaný člověk s rozhledem, věříte na ty konspirační bláboly o "ovládání světa Židy". Čiší z Vás závist, Izrael zase tolik peněz nedostává, nezapomeňte, že hlavním motorem izraelské ekonomiky je inovace a hi-tech výrobky. A ty výhody zase o moc úžasné nejsou. Vždyť ta země stále čelí arabským fanatikům podporovaným Ruskem.

F. Bernardone 31.5.2019 23:48

Boj o moc nejsou žádné konspirační teorie! Spisovatelka a dramatička Adriane Altaras hrdá na svůj židovský původ řekla asi před 6 lety, že má obavy z židovskych oligarchů v Rusku a na Ukrajině, protože vyšli z komunistické nomenklatury, která je poznamenaná materialismem a nezajímá je nic jiného, než peníze, které pro ně znamenají moc. Tito potom budou mezi sebou bojovat o vliv a může vzniknout nebezpečný konflikt. I měla pravdu a stalo se tak! S tím Ruskem to tak není! Putin přece prohlásil, že je největším ochráncem Židů na světě!

J. Moravec 1.6.2019 9:21

Tady nejde o boj o moc, ale o "židovské snahy o ovládnutí světa" což je konspirace nacistů. Boj o moc je všude. Oligarchové na Ukrajině a Rusku jsou stále komunisté, a tak i uvažují jejich židovský původ na to nemá žádný vliv. Vy jste hodně naivní budulínek, když věříte vše co putin řekne. Zkuste mi tedy vysvětlit, proč Váš "ochránce Židů" vyzbrojuju fanatiky v Sýrii, Iránu, Hizballáhu, Hamásu, OOP atd. https://www.gatestoneinstitute.org/9090/soviet-union-palestinians

F. Bernardone 3.6.2019 6:57

Nejsem naivní, ale podal jsem relevantní argumenty a to co prohlásil Putin je sice pochybné z důvodů, které jste napsal, ale není to něco podobného, když židovský kapitál financoval těžký průmysl, který umožnil Hitlerovi se skvěle výzbrojit?

M. Pechar 29.5.2019 20:50

Neříkám, že nepřekročila své pravomoci, ale soud kvůli takové prkotině?

Nemyslím to právně (souzena je po právu), jen srovnávám s naší republikou. Co je to právní stát? Kde to žijeme? Respektive – koho si to volíme?

M. Vaněk 29.5.2019 16:56

Bože můj ! Na této rodině je závislý mír na celém Blízkém Východě ...

M. Hájek 29.5.2019 19:17

Ke stejnému zděšení dospějete studiem politické elity téměř v jakékoliv zemi, čest občasným výjimkám. Politici jsou obecně strašný arogantní dobytek a rozhodují o válce a míru. Tak to bylo, je a bude.

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...