Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena Kim Čong-una zmizela. Veřejnost ji neviděla už sedm měsíců

Svět

  13:59aktualizováno  15:07
PRAHA - Žena severokorejského vůdce Kim Čong-una zmizela. Na veřejnosti se neukázala již více než sedm měsíců. Média spekulují o jejím těhotenství, nebo možnosti, že upadla v nemilost. Kim je známý tím, že po svém nástupu do čela KLDR nechal popravit svého strýce.

Žena severokorejského vůdce Kim Čong-una zmizela. Na veřejnosti se neukázala již více než sedm měsíců. foto: APČTK

Podle serveru Yonhapnews.com se Kimova manželka Ri Sol-ču naposledy objevila na veřejnosti v březnu letošního roku během prohlídky nové obchodní čtvrti a zdravotnického komplexu v Pchjongjangu.

Podle analýzy, kterou má server k dispozici se Ri objevila letos na veřejnosti jen třikrát, zatímco v předchozích letech se objevovala až šestkrát více.

Kim Čong-un má radost z úspěšného testu raketového motoru schopného nést...
Kim Čong-un pozoruje úrodu kukuřice

Některé zdroje spekulují o tom, že by Ri mohla upadnout v nemilost mladší sestry vůdce Kim Jo-čong. Ta je považována za velmi dobrou političku a manipulátorku, zároveň pomáhá vytvářet propagandu o kultu osobnosti Kim Čong-una.

Dalším důvodem proč se Ri neobjevuje na veřejnosti by mohlo být její těhotenství. Naposledy takto zmizela v roce 2012, kdy následně porodila dceru.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...