30. prosince 2012 8:34, aktualizováno  9:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Američanka, která strčila Inda pod metro, nenávidí hinduisty a muslimy

Metro v New Yorku (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metro v New Yorku (ilustrační foto) | foto: Reuters

NEW YORK Zřejmě rasový podtext měl podle policie čtvrteční incident v newyorském metru. Žena, která strčila pod přijíždějící soupravu spolucestujícího, byla obviněna z vraždy. Motivem byla nenávist k jiné rase, k čemuž se jedenatřicetiletá Erika Menendezová také přiznala. V tomto měsíci je to v newyorském metru už druhý podobný případ.

Menendezová se podle svědků ve stanici metra ve čtvrti Queens ve čtvrtek procházela po nástupišti a něco si mumlala. Pak usedla na lavičku, ale ve chvíli, kdy se blížil vlak, se rázem zvedla a bez varování strčila do muže před sebou. ČTĚTE VÍCE.

Z místa činu utekla
Obětí činu se stal šestačtyřicetiletý indický přistěhovalec Sunando Sen. Menendezová z místa činu uprchla, díky záznamu z bezpečnostních kamer se ji ale později podařilo dopadnout. Na policii pak vypověděla, že nenávidí hinduisty a muslimy.

Podobný případ se stal i začátkem prosince. Asi třicetiletý muž tehdy strčil pod přijíždějící metro ve stanici Times Square cestujícího, kterému bylo 58 let. Fotograf, který byl náhodou na nástupišti, zachytil cestujícího na kolejích těsně před tím, než ho vlak přejel. VÍCE ČTĚTE ZDE. Snímek otiskly noviny New York Post, což u veřejnosti vyvolalo pozdvižení.

Titulní strana New York Post

Newyorské metro patří k nejrušnějším dopravním systémům světa. Každý den použije tamní podzemní dráhu přes pět milionů lidí.

Lidovky.cz, ČTK

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?