Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Žena v Kalifornii přeprala pumu. Z čelistí divoké šelmy chtěla dostat svého psa

Puma - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Puma - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LOS ANGELES / PRAHA V kalifornském Simi Valley se ve středu strhla mela. Puma americká zde na jedné ze zahrad zaútočila na malého knírače. Jeho majitelka neváhala a pustila se do boje s divokou šelmou. Pes po útoku zahynul.

Podivuhodný příběh prý začal ve středu ve dvě hodiny ráno, když majitelku desetiletého psa Pumby probudil hluk. Vyšla ven a spatřila šedivou šelmu – pumu americkou. V tu chvíli jí mezi nohama proběhl její pes, vystartoval po kočkovité šelmě a ta se do něj zakousla.

„Žena se snažila bránit svého milovaného knírače před horským lvem, kerého bila ve snaze zachránit psa ze silných čelistí,“ napsal ve čtvrtek americký server NBC Los Angeles. „Velice jí záleželo na jejím psovi, ostatně jako to mu je u všech páníčků,“ uvedl pro televizi KNBC-TV místní policejní mluvčí Keith Eisehour. „Snažila se se zvířetem bojovat, bila jej pěstmi a lokty a zkoušela vypáčit čelisti.“

Majitelka knírače utrpěla pár lehčích zranění, ale nakonec se jí podařilo šelmu zahnat. Její pes ale útok nepřežil. Policisté zůstali na místě do čtvrtečních ranních hodin a pátrali po pumě i za použití vrtulníku. Zvíře však nenalezli a předpokládají, že uprchlo do přilehlých hor.

Podle policie vidělo šelmu v oblasti několik sousedů pár hodin předtím, než zaútočila na desetiletého Pumbu.

Pumy žijící v divočině u Simi Valley jsou v mnoha případech sledováni biology a mají na krku sledovací obojek. Lidé v sousedství, kteří prý pumu zahlédli, sdělili policistům, že šelma právě takový obojek měla. Podle serveru Ventura County Star mohlo jít o devítiletou samici s označením P-35.

Mluvčí přilehlého národního parku uvedla, že napadení pumou je velmi vzácné. Podle kalifornského úřadu pro rybaření a lov divoké zvěře je tisícinásobně vyšší pravděpodobnost, že někoho zasáhne blesk, než že jej napadne puma. Od roku 1890 proběhlo v Kalifornii jen 16 takových případů. Přesto úřady doporučily obyvatelům, aby v případě setkání s touto šelmou neprodleně kontaktovali policii.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?