Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Cestující v Uberu kašlaly na řidiče a strhly mu roušku. Jednu z podezřelých policie zatkla

San Francisco - Tři ženy, které cestovaly vozem společnosti Uber, napadly řidiče kvůli jeho žádosti, aby si nasadily roušky. Jedna z cestujících byla policií zatčena poté, co řidič zveřejnil video zachycující ženy na zadních sedáčkách auta, jak na něj kašlou a strhávají mu roušku.
  9:59

Uber kvůli koronaviru ve čtvrtletí vykázal ztrátu téměř 40 miliard korun

„Čtyřiadvacetiletá žena byla zatčena v souvislosti s napadnutím, útokem chemikálií a porušením zákonů na ochranu zdraví a bezpečnosti. Další z cestujících prostřednictvím svého právního zástupce sdělila, že se brzy vydá úřadům a třetí žena dosud nebyla identifikována,“ uvedla pro The Washington Post policie.

Před incidentem si řidič všiml, že jedna z cestujících nemá na obličeji roušku, a požádal ji, aby si ji nasadila. To dotyčná žena odmítla, a s ostatními spolucestujícími se začala řidiči posmívat a nadávat mu. Vše bylo zachycené na kameře.

Na záběrech je dále vidět, jak rozčílená žena začne na řidiče pokašlávat. Poté se naklání dopředu a pokouší se mu odcizit telefon. Ke kašlání se přidává druhá spolucestující, a vyhrožuje, že má koronavirus.

Nakaženému taxikáři jsme ihned zamezili přístup do aplikace, hájí se Uber. Ostatní řidiči ‚nafasovali‘ dezinfekci

První z útočnic, která zaměstnanci Uberu sebrala telefon, mu následně násilím strhne roušku, a tím ji roztrhne. „Prosím, můžete si vystoupit. Nechci vás už odvézt. Prosím, vystupte si,“ reaguje řidič taxislužby.

Podle BBC se ženy neuklidnily ani po vystoupení z vozu. Jedna z nich se údajně naklonila k otevřenému oknu auta a dovnitř nastříkala pepřový sprej.

Video incidentu se stalo na sociálních sítích virálním, má více než 3 miliony zhlédnutí. Společnosti Uber a Lyft zakázaly dotyčným ženám přístup do jejich aplikací, a sanfranciská policie uvedla, že vyšetřovaní nadále pokračuje.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat