Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Židé poctili nacistu, stal se Spravedlivým mezi národy

Je to konec jednoho z velkých příběhů druhé světové války. Když dvaaosmdesátiletý Detlev, šestasedmdesátiletá Joride a pětasedmdesátiletá Anemone přebírali na konci minulého týdne jménem svého otce – důstojníka wehrmachtu Wilhelma Hosenfelda izraelské vyznamenání „Spravedlivý mezi národy“, neubránili se dojetí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

suzi

Re: Dustojnik Wehrmachtu nemusel byt hned Nacista

otec meho manzela musel do wehrmachtu nedobrovolne. tak jako v cz museli do strany, jinak byli odepsani. stejne tak to bylo s tema esesakama.

0/0
24.6.2009 16:24

so

0/0
24.6.2009 10:03

slon75

Re: Člověk je houževnatý druh

No hlavně potraty se nemalou mírou podílely na dnešním žalostném demografickém stavu Evropy.

Zaplaťbůh jejich počet od pádu komunismu snížil asi na pětinu, i tak ale tvoří více než 20% počtu narozených dětí.

0/0
24.6.2009 0:08

Vaclav Baloun Dvorak

Motáte to dohromady

Malá část Židů (národností) jsou křesťany, aniž by proto přestali být Židy (národností). Do synagogy ale již nechodí,mají svá shrmáždění (Messianic Jews). Také ne všichni Arabové jsou muslimové, část jich je zejména v Palestině křesťané.

Tyto dva fakty spolu nijak nesouvisí.

(Jinak většina Židů setrvává v judaismu na různé úrovni víry a většina muslimů v islámu, a to na jeho výrazném pojetí). V článku zmíněná informace je ale o tom, že lidé nejsou černobílí. I když se ve svém prostředí mnozí Němci stali nacisty, ne všem to zastínilo svědomí. Zachovali se lidsky a čestně jako zmíněný  vyznamenaný muž.

0/0
23.6.2009 23:11

boleslav1

proc

se dnes nevyjadruji k tomu SOUDNIMU procesu v izraeli rezidenti obrancy zidofstva?muki-kuki ani slova,kotatko jakbysmet,harpyje taky nic,kopretina asi zahajila bobrika,ze by vstoupila do girlscauts??a soudruzce sarce VUBEC nevadi,kdyz ji tam nekdo v jeruzaleme BIJE soukmenofce!!!!!!!!!!!!!kvuli jinemu NABOZENSTVI!!!!!!!!!!!!je to snad VUBEC mozne v te " demokracii " co si rika izrael???cha,cha,cha!HATE!!!zurivi orthodox zidi napadli sveho krestanskeho pastora ZIDA howard basse,kdyz chtel prave pristoupit k pokrteni dvou hresicich zidove!!!!!cha,cha,cha!ta nabozenska snasenlivost mne oslnuje!!!takhle se NERVALI ani nackove v janove!a kvuli tomu bylo TAKOVEHO BEKOTU z opce zidofske!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cha,cha,cha,cha,cha,cha!rasisticky zidi RADI v jeruzaleme.podle jeruzalem post.z 1.tamusu,5769!!tedy dnesni vytisk a zaznam soudniho procesu.VOSTUDA,zidi!nic nez banda rasistu.horsi nez nackove!!l'chaim.cha,cha,cha!shalom!

0/0
23.6.2009 22:06

boleslav1

Re: jak

vykvet zdegenerovaneho zidovstva se ozyva.cha,cha,cha!vy jste to zase dopracoval.cha,cha,cha!shalom!

0/0
23.6.2009 21:56

so

Re: SO

Jo kopretinovy Regan je zase tady.

0/0
23.6.2009 21:51

Ronnie Reagan

Re: jak

stejně ho máš malýho :-)))))))

0/0
23.6.2009 20:25

Ronnie Reagan

SO

ty jseš pizda nedojebaná.

Tebe musel nějaký izraelec pěkně vošukat a opustit. A jseš na něj nasraná. Jseš mentálně narušená. Říká se tomu: obssession. Obsedantně kompulzivní nemoc. Běž k lékaři, pokud na west bank nějakého máte :-)))))))

0/0
23.6.2009 20:25

so

Koho jeste si mysli ze kontroluji?

Izraelská mluvčí: Kontrolujeme hloupé Američany

0/0
23.6.2009 19:55

so

Re: Jsme fakt blbi

Zpravy seti nelibi? bez si stezovat cinitelum.

0/0
23.6.2009 19:31

so

Re: Rekord pasu do Anglije

Ty Muki , hrajes si zde na nejvedsiho idiota?

0/0
23.6.2009 19:29

so

Re:

Ti co se nam snazi vladnout-Illuminati si spolecne spolupracuji. Morduji lidi valkamy a pritom sami maji zisky. Zidovsky P.Bush - prejmenovany - mel v Nemecku pracovni tabory. To se mu bohatlo za neplacenou praci. A stejne pro jeho podobne. Hitler spolupracoval se zionisti a dosahli spolu s bankeri a anglickymi predstaviteli -izrael. Koncentraky mely byt prevezne-nejdrive ale rabini nechali zidy vytrpet v koncentrakach, aby se duvod lepe dosvedcil. Ke konci se to ale zvrhlo a lidi v koncentrakach umirali. Zionisti odmitli vykoupit lidi z koncentraku jak nabidl Hitler. Existuji o tom dokumenty.

0/0
23.6.2009 19:27

so

Moderni Mengelevove.

Doctors without limitsPres 700 mezinarodnich doktoru podepsalo petici proti presidentu izraelske medikalni organizace, jelikoz izraelsti doktori spolupracovali na muceni Palestincu. Po leta o tom existuji svedci a mnozi mezinarodni lekari o tom psali. Podobne se pak delo i v americkych zalarech pro "teroristy".

0/0
23.6.2009 19:15

boleslav1

Re: jak

cha,cha,cha!l'chaim!shalom!!!!!!!!!!!!!!

0/0
23.6.2009 17:13

boleslav1

Re: ako to bolo

vy souhlasite s tim,ze zidi nemohou byt krestani?sara palin je jednou z tech krestanskych zidu.v jeruzalem post si to muzete prelouskat.jo,zid se da na krestanstvi a all hell brakes loose.cha,cha,cha!nebo semitsky zidi nejak nemohou?ted jim izraelasky soud dovol navrat.PRAVO NaVRATU messianic jews!!!fotr zid,maji NAROK,jako potomcy??cha,cha,cha!shalom!!!!

0/0
23.6.2009 17:11

boleslav1

jak

je to se zlocinnymi zidovskymi rasisty v jeruzaleme?vztekly orthodox zidi napadli congregaci krestanskych zidu a chteli zabranit v compoundu jejich kostela pokrteni dvou zidu.stovky se jich tam nahnalo.pise o tom DOKONCE jeruzalem post.1.tamuse 5796!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to je dnes.prave probiha soudni rizeni.vypovida krestansky zidovsky pastor howard bass.byl napaden zidama vedenyma rabbim yehudou deri.jeho bratr je sefem koalicni strany SHAS.

0/0
23.6.2009 17:06

boleslav1

Re: ako to bolo

je to tady samej blb.uz pred VYKOPANIM ze spanelska se nekteri zidi nechali pokrtit a potom pronasledovali nepokrtene zidy.za to zidi nemaj radi.jen se podivejme jak utoci na saru palin.nejaka zidovka ji slibovala znasilneni cernochama,letterman se ji snazil posmivat.nemaj se holt radi,ty zidove.cha,cha,cha!shalom!

0/0
23.6.2009 13:08

marwin

Re: Dustojnik Wehrmachtu nemusel byt hned Nacista

Byl v SA - takže nacista to byl. Stejně jako byl nacista Schindler. Ale v pravou chvíli se zachoval jako člověk ne podle toho co mu diktovala nesmyslná ideologie. To je podstatné.

0/0
23.6.2009 13:05

Krajánek

Člověk je houževnatý druh

Tento příběh dokazuje, že kdo naslouchá hlasu svědomí, dokáže myslet a jednat lidsky i ve společenství kde převládají zločinci. To platí i u nás dnes. Nacisté prováděli genocidu živých, u nás je ve stejně velkém měřítku prováděna genocida nenarozených. již víc jak 3,1 milionu obětí jen v ČR. Potratový zákon, podobně jako kdysi zákon Norimberský prohlašuje tyto skutky za dovolené, ale jsou nepochybně těžkým proviněním. Přirozený mravní zákon, který nám vyjadřuje původní smysl pro mravnost, umožní člověku rozumem rozlišovat, co je dobré a co je zlé, pravdu a lež: „Přirozený zákon je vepsán a vtesán do duše každého jednotlivého člověka; je totiž lidským rozumem, který ukládá jednat dobře a zakazuje hřích. Každý kdo věří ovšem chápe, že příkaz lidského rozumu není s to mít sílu zákona, kdyby nebylo tlumočníka mnohem vyššího než rozum, našeho stvořitele, Boha jemuž se musí podřídit i náš duch i naše zákony .“

0/0
23.6.2009 9:01

Igele

Re: Zid, co zachranuje nacisty

Ach jo, kdyby blbost kvetla, tak budeš samý květ.

0/0
23.6.2009 9:00

L

Zid, co zachranuje nacisty

Stalo se snad nekdy, ze by nejaky Zid zachranoval nacisty? Jinak nechapu, proc ti nacisti a zidi proti sobe porad neco maji. Meli by prece byt kamaradi a meli by si vzajemne pomahat.

0/0
23.6.2009 8:43

lan

Re: Rekord pasu do Anglije

Máš pravdu, zatracený muslimové...

0/0
23.6.2009 8:16

Petros

Re: ako to bolo

Pánové, existují židé, kteří uvěřili, že Ježíš Kristus je mesiáš. Ti se křtí a vůbec fungují jako křesťané. A ostatní židé, kteří v Ježíše Krista nevěří, je za to moc rádi nemají. Konec konců, přesně tohle máte popisováno v Bibli (např. ve Skutcích apoštolů) , kdybyste jí teda někdy chtěli číst. První křesťané byli totiž taky židé.

0/0
23.6.2009 7:53

Muki

Ulc

Ocenění si zaslouží reprezentant rovněž tehdy neutrálního státu, a

sice Turecka: Behic Erkin, velvyslance ve Francii  Tento diplomat svým počínáním se zasloužil o

záchranu odhadovaného počtu aspoň dvaceti tisíc židovských životů, za

podmínek, kdy reprezentanti jiných států se nemínili zajímat, nikterak

se angažovat.Tak se zasloužil statečný muž – muslim.

0/0
23.6.2009 7:00

Muki

poznamka

Neméně nepochybná byla nezištná ušlechtilost statečného skandinávského

Raoula Wallenberga, diplomata neutrálního Švédska, který zachránil

přemnoho životů, aby ztratil svůj vlastní – ve vězení sice ne

nacistickém, ale sovětském.

0/0
23.6.2009 6:56

Muki

Re: ako to bolo

Jung, mas to ale trpelivost

0/0
23.6.2009 6:48

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...