Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Žila jsem s pedofilem.‘ Dívka objevila nahé fotky dětí v telefonu přítele, dovedlo ji to k sebevraždě

Lydia Robertsová neunesla pedofilní úchylku svého přítele. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lydia Robertsová neunesla pedofilní úchylku svého přítele. | foto: Facebook Lydia Roberts

LIVERPOOL/PRAHA Jednadvacetiletá Britka Lydia Robertsová spáchala sebevraždu poté, co v telefonu svého přítele Adama Wellse objevila explicitní obrázky zneužívaných dětí. Poté jej obvinila, že jí zničil život a následně se oběsila. Wells přiznal, že měl nevhodné fotky uložené a od soudu dostal trest ve výši 12 měsíců veřejně prospěšných prací.

Robertsová žila s Wellsem ve městě Velký Manchester v Severozápadní Anglii už více než dva roky, poté náhodou objevila v jeho telefonu uložené obrázky zneužívaných dětí. Ty si měl podle informací Daily Mail uložit z nejmenovaných ruských webových stránek. Svého přítele okamžitě kontaktovala. „Máš nějaké vysvětlení, aby to nevypadalo jako pedofilie?“ napsala mu v sms zprávě. 

Wellse obvinila, že jí zničil život. Následně totéž napsala i své kamarádce  Sophii s tím, že se cítí ublížená a ponížená. „Žila jsem s pedofilem,“ informovala ji jen těsně před tím, než se rozhodla ukončit svůj život oběšením. Její tělo našel v noci sám Wells po návratu z hospody, kde popíjel se svými přáteli. Koroner později uznal, že šlo o sebevraždu, ačkoliv rodina Robertsové viní Wellse.

Ten později u soudu přiznal, že přechovával ve svém telefonu jednatřicet explicitních fotek nezletilých. Dostal trest v podobě dvanácti měsíců v komunitním zařízení, kam se posílají delikventi, jejich stav a činy nejsou tak vážné, aby byl poslán do vězení, respektive do léčebny. Zároveň mu bylo uloženo odpracovat 150 hodin veřejně prospěšných prací. 

Rodiče Robertsové v době smrti své dcery zrovna na lodi objížděli Norsko. Jakmile se o tragédii dozvěděli, posádka je okamžitě vysadila při nejbližší možné příležitosti. Jako první kontaktovali právě Wellse, aby zjistili, co se stalo. Ten jim ale odpověděl jen velmi vyhýbavě, a tak nakonec musela celý příběh smrti jejich dcery vyložit právě kamarádka, které Lydia před smrtí jako poslední napsala.

„Představa, že si (Lydia) vzala život kvůli Adamovi... ale alespoň dostal pořádnou facku,“ uvedla pro The Mirror Michelle Robertsová, matka zesnulé Lydie. „Celé je to jen a jen jeho vina,“ dodala.

Podle lékaře však měla Lydia už dříve sklony k sebevraždě a údajně měla i dlouhodobě brát antidepresiva. Její rodiče tvrdí, že o jejím psychickémk stavu nevěděli a opakovaně žádají vyšetřovatele o vysvětlení nezodpovězených otázek i o navrácení Lydiina telefonu. Ten údajně nikdy nedostali.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...