Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Život pod Islámským státem byl lepší.‘ Lidé v rozbombardované Rakce opět trpí

Původní obyvatelé Rakky, někdejší bašty Islámského státu, po návratu nalezli jen rozbombardované město. Nemají čím zaplatit za nájem a kurdská vláda jim příliš nepomáhá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Doubravský 13.7.2019 12:54

Pan Sovák nemá pravdu v ničem, jen po bolševicku kecá. Komunisté nemuseli nic bombardovat, nechávali vše chátrat až to padalo samo. Průmysl byl český, ale zastaralý až k pláči. Za hubičku ho rozprodávali, nebo přímo rozkrádali, z velké části zase jen bolševičtí kariéristé, nalezlí do nových partají. Majitelé jsou teď zahraniční, ale podniky až na výjimky fungují, na rozdíl od těch privatizovaných "českou cestou". Zlato ČNB rozprodala, protože nevynášelo tolik jako jiné investice. Přestože jsme museli léta hradit enormní transformační náklady (např. sanace bank), má dnes Česko čtvrtý nejnižší dluh v EU. "Průmyslově rozvinuté socialistické Československo" (uhlí, železo, beton) nestojí ani za komentář..

P. Bohuš 13.7.2019 13:53

Ty tu dobu pamatuješ, nebo jsi byl ještě dítě?

P. Min 13.7.2019 16:56

Tak vedle. Po bolševicku. V Česku je slovo bolševik, bolševizmus něco jako děs, zaklínadlo, je to zvyk.. Ale bolševik a trockista je nebe a dudy. Tady se říká bolševik i tomu, komu se nelíbí agresivita USA.

Komunisté nic nenechávali, to je blbost, ale pracovali pod totálním embargem. Já neříkám, že to byl ráj, ale v něčem i ano. O lidských právech, jak se hlasovalo v Helsinkách sice moc nemluvili, ale v ČSR bylo nějak zaregistrováno asi 180 jakýchsi bezdomovců, mezi nimi přece byl i profesor a reprezentant v odbíjené. Bydleli povětšinou ve starých vagonech a stěžovali si, že jim je občas kamsi odtáhli. Práci, možná málo placenou, měl skoro každý, horší ale bylo, že kdo neměl razítko ohledně zaměstnání, byl příživník. Za toho bolševika se vybudovalo pro služby lidem daleko více, než dnes. Dnes se buduje, ale cílem je zisk, služby nikdo nedotuje. Kolik v poměru ke mzdě stál holič či pedikúra a kolik stojí dnes. Nesmělo se postavit nic velkého bez občanské vybavenosti

J. Kucirek 13.7.2019 21:47

...Česko čtvrtý nejnižší dluh v EU. Konkretne videno. Nejnižší dluh ma Česko jen z toho duvodu, ze komunisti prenechaly tuto zemi, ac dosti schatralou, ale prakticky bez dluhu kapitalistum. Tet to vypada jinak kdyz se jede krajinou. Baraky cerstve natrene a vse celkem dobre udrzovane. Jsou videt i veci nove. Ovsem za jakou cenu. To vse stalo usili a predevsim prachy. Kde se ty prachy vzaly? Byly v teto zemi vydelane, nebo je to vse na pujcku-dluh? Podle vyse zadluzenosti Česka by se dalo rici, ze to muze odpovidat prave teto sume co nas stalo dat tuto zemi jakz takz do poradku. Co to ale znamena v detailu. Vzdyt tady uz 30 let pracujeme a vytvarime hodnoty. Kde jsou, kam se to stratilo? Me vychazi, ze jsme 30 let pracovali jen na "zradlo" a na ty luksusni auta co tady jezdi. Zda se mi to trosku malo, nekdo si tady pekne "namastil kapsu".

J. Kucirek 13.7.2019 14:12

Mimochodem, polska narodni banka se dostala do pozornosti financnich kruhu, nebot podnika kroky o prevezeni polskeho zlata ulozeneho v Bank von England (BoE). Tim se zvysi zasoby polskeho zlata na 228,6 tun. Nemecko vlastni 3.374 tun, z toho je 37% ulozeno jeste v New Yorku a 13% u BoE. Kde se naleza nase zlato?

J. Sovák 13.7.2019 14:50

Naše zlato přes 50 tun bylo ukradené za premiére Tošovského. Aby to nebylo tak do očí bijící tak za to náš stát dostal akcie -bezcenné papírky zkrachovalých podniků.

Perryman 18.7.2019 22:55

Spíš se říká, že se to říká, než že se to opravdu říká. Jen další z nálepek, které mají dehonestovat Český národ.

F. Navrátil 13.7.2019 8:14

Celá oblast by se měla vrátit pod správu Syrské republiky. Tam pokračuje rekonstrukce válkou zničených oblastí rychleji, i když sankce a embarga ze strany dřívějších spojenců Islámského státu, USA, Velké Britanie a dalších, průběh obnovy zpomalují.

R. Vacek 13.7.2019 8:12

To po válce věděli i Němci, že jim v nacistickém Německu bylo lépe, než v poválečné rozbombardované zemi. Ale vyhrnuli si rukávy a kde jsou dnes?

P. Götze 13.7.2019 8:44

bez te pomoci americanu by jim to bylo prd platne ovsem.

R. Vacek 13.7.2019 8:57

Nejvíc z té pomoci dostali Britové a Francouzi.

P. Kováč 13.7.2019 6:56

Toto je primitívna propaganda najhrubšieho zrna....."život pod islamistickými zvermi bol lepší." Oj, ťažko, veľmi ťažko nesie USA a západ, že im v Sýrii urazili típec.....a že sa im nepodarilo zvrhnúť legitímneho prezidenta Assada. Ale aspoň odkrývajú karty.

P. Kováč 13.7.2019 7:00

Ostatne, postačí pár desaťročí.....a obyvateľstva Nemecka, Švédska. Francúyska a niektorých ďaľších západoeurópskych krajín si na vlastnej koži odskúšajú, čo to je žiť pod islamistickou vládou. Napríklad takí homosexuáli.....budú lietať zo striech výškových budov - ako ešte nedávno práve v Rakke.

D. Rajninec 13.7.2019 6:51

Len či Leila Mustafová nekecá ! Veriť sa jej dá iba to , vojaci zneškodnili 8000 mín!

Ale tie nemecnice a školy . 1 škola pre 140 obyvateľov ....nemocnica pre 1700 obyvateľov / nemocnica do každej dediny ? To nemajú ani v Rusku /.

P. Pruner 13.7.2019 8:52

My si pod těmi pojmy představíme naše zařízení. Ale tam je školou asi pár místností jako bývaly malotřídky na vsích. Obdobně nemocnice.


Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...