Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 7 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Zlaté EXPO, libují si české firmy. Z Číny přivezli zakázky za miliony

Firmy, které jsou partnery českého pavilonu na letošní výstavě EXPO v čínské Šanghaji, rozhodně neprohloupily. Jejich obchodní delegace se do Česka vracejí s novými zakázkami i dojednanými obchody. Pivovar Budějovický Budvar oslovil dvě stě nových zákazníků, strojaři z Vítkovic potvrdili obchod za 150 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
e. mayer 13.7.2010 9:50

Cina nas nepotrebuje.

Nazory pana Vavry a pana Sramka by mohly byt spise srandovni kdyby se v nich neodrazel obecny postoj ceske spolecnosti. A to je smutne. Cina nas nepotrebuje. My potrebujeme pracovite a bohate tahouny jako je Cina k celosvetove stabilite a prosperite. Pokud si to neuvedomime tak utreme nos.

V. Vávra 29.6.2010 12:20

doma

Doma odbyt není. Naše inovace stačí jen na China. Proto je naše neschopnost maskována .... kopírování, lidská práva, pracovní podmínky, komunisté, ... přiznat vlastní blbost neumíme, umíme deklarovat nadřazenost. Výsledek je znám , koupí si nás na stojato... balit není nutné.

J. Šrámek 28.6.2010 7:32

Dnes si ještě libují.

Ale,co bude v budoucnosti?Čína nakoupí zboží,firmy dodají, aby posléze s hrůzou zjistily,že jejich výrobky jsou bezostyšně okopírovány a nabízeny na trhu.Až jejich původní výrobci zkrachují.Například malé motocykly fy. Blata!To je rub obchodu se státy jako je Čína.V Rusku vám zase nezaplatí a taky dobře,že.

V. Kusý 23.6.2010 10:31

Děkuji za morální podporu.

Vážená paní Václavíková a pane Komárku.

I mne potěšilo, že alespoň čtenáři, když už ne novináři, jsou nespokojeni se stavem obecného jazyka. Působí mi bolest přímo fyzickou, když čtu některé články hemžící se gramatickými i stylistickými chybami.Zvláště mne zaráží, že Lidovky, jako dědicové nejlepších tradic českého žurnalismu,nedbají více na jazykovou čistotu.

Ale to je bohužel skutečnost, na níž my, kdož považujeme znalost rodného jazyka za součást vlastenectví, nic nezměníme.Mrzí mne to, že nikdo z redakce nereagoval na moji výzvu, zřejmě nepovažují hrubé chyby v textu za důležité. 

J. Václavíková 24.6.2010 0:41

Re: Děkuji za morální podporu.

Už jednou jsem si tu povzdechla, že bych nikdy nevěřila, jak budu vzpomínat na předlistopadovou dobu. Ale faktem je, že to, co bylo zveřejněno, bylo gramaticky vždy správně. Letos jsme se s dcerou nasmály nad reklamní brožurou ODS, kde byla hrubka jako hrom. Naposledy jsem měla co do činění s jazykem českým už hróóózně dávno při maturitě, ale stejně mě to pořád dráždí.

O. Kurz 30.6.2010 18:43

Re: Děkuji za morální podporu.

Jsem rád, že jste všichni spokojeni s jazykovou úrovní.  Prakticky všichni, píší ovšem vesele dál, "aby jsme",  "kdyby jste". Zní to asi spisovně.

V. Kusý 21.6.2010 11:49

Pane Šviheli!

Firmy přivezly, ne přivezli.Měkké i by tam patřilo, kdyby zakázky přivezli jejich šéfové.U novináře bych předpokládal, že bude český jazyk, coby svůj pracovní nástroj, ovládat lépe.Doufám, že mi odpovíte.

J. Václavíková 21.6.2010 12:47

Re: Pane Šviheli!

Pane Kusý, jsem ráda, že tu nejsem sama takto ,,postižená". Taky mi dost vadí tristní úroveň znalostí české gramatiky. V běžné populaci to člověk ještě skousne, ale u novinářů bychom snad ještě mohli požadovat vyšší úroveň, co myslíte?

M. Komárek 21.6.2010 13:23

Re: Pane Šviheli!

na druhou stranu - já jsem celkem mile překvapen gramatikou většiny diskutujících. Až na pár exotů (většinou zmizeli po pádu velkého Jyrky) tu lidé píší bez chyb a dokonce česky, nikoli "cesky".  Jinak pro lidi používající tvrdošijně "cestinu" bych měl jednoduchý, ale snad účinný trest - museli by tak i hovořit, nejenom psát. Pak by jim snad došlo, jaké zvěrstvo činí ...

V. Vávra 29.6.2010 12:15

Re: Pane Šviheli!

Jsem sice purista, ale rád se podívám po EU. Mnozí se bez ozdob obejdou a jde to také.

J. Tobiáš 29.6.2010 21:40

Re: Pane Šviheli!

Pane Komárku, pokud se na www.lidovky.cz připojí někdo ze zahraničí na počítači, který nemá českou klávesnici, pak přispěvovatelům skutečně nezbývá, než psát cesky. Ten nadpis "firmy přivezli" mě však také praštil do očí a nejraději bych za odměnu praštil autora onoho nadpisu.


ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Turisté se fotí na Velké čínské zdi. V Číně probíhají oslavy Zlatého týdne. (6.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Gabriela Koukalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Mazda 6 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....