Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zloději ve Švýcarsku ukradli z dodávky 4,5 milionu franků. Údajný komplic je v české vazbě

Švýcarské franky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švýcarské franky | foto: Shutterstock

Curych  Zloději ukradli v červenci ve Švýcarsku z dodávky přepravující peníze přes 4,5 milionu švýcarských franků (105 milionů Kč). O případu podle švýcarského tisku teprve v pátek informovaly místní úřady s tím, že peníze se policii zatím nepodařilo vypátrat.

Jeden z údajných pachatelů je ve vazbě v České republice. Žádné rozhodnutí ohledně žádosti o jeho vydání zatím nepadlo, napsal server 24heures.fr.

Řidič dodávky, jenž zlodějům podle vyšetřovatelů pomáhal s přeložením hotovosti do dalšího vozu, byl zatčen v srpnu. Federální soud nyní odmítl jeho žádost o propuštění na svobodu. Šofér a jeho spolupachatel podle švýcarského tisku peníze předali dalšímu komplicovi, který je nyní zadržován v Česku.

V případu, který se stal v obci Thunstetten na severu země, policie vyšetřuje celkem šest lidí, z toho tři zadržela, napsala švýcarská agentura Keystone-ATS. Další vyšetřování se týká přechovávání kradených peněz, ve vazbě jsou v této souvislosti čtyři lidé.

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.