15. června 2015 11:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zlotřilí Židé mi ukradli botu, postěžoval si muslimský aktivista. Teď je k smíchu

„Nejsem v MI5, nemůžu to dokázat. Je to tušení.“ Asghar Bukhari má o zmizení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Nejsem v MI5, nemůžu to dokázat. Je to tušení.“ Asghar Bukhari má o zmizení... | foto: YoutubeReprofoto

Sionisté se mě snaží zastrašit. Pod pláštíkem noci se vplížili ke mně domů a ukradli mi botu, aby mě znejistili, postěžoval si mluvčí britského muslimského hnutí Asghar Bukhari. Bizarní konspirační teorií skutečně zaujal, ovšem stěží tak, jak si původně přál. Uživatelé sociálních sítí se mu teď nemilosrdně vysmívají - pod hashtagem #MossadStoleMyShoe (MossadMiUkradlBotu).

Důkaz nemám, ale vím, že to byli oni - sionisté. Tak lze ve zkratce shrnout pozoruhodné prohlášení, s nímž koncem minulého týdne přišel Asghar Bukhari, mluvčí britské promuslimské organizace MPACUK (Muslim Public Affairs Comittee UK). 

Bukhari se na Facebooku svěřil, že mu v noci z domu zmizela jedna bota. Záhada? Kdepak. Bukhari je totiž přesvědčen, že jeho obuv padla za oběť izraelským operativcům, kteří taktikou drobného záškodnictví terorizují propalestinské aktivisty. „Sionisty tvrdě kritizuju už dvacet let. Nelíbí se jim to,“ vysvětlil.

Celý text Bukhariho prohlášení:

SNAŽÍ SE MĚ SIONISTÉ ZASTRAŠIT: Včera někdo vnikl ke mně domů, zatímco jsem spal. Nevím, jak se dostali dovnitř, ale nevloupali se tam - jediná věc, kterou vzali, byla jedna bota. Zamyslete se nad tím, jediné, co vzali, byla jedna bota - druhou nechali na místě, aby mi dali najevo, že tam někdo byl. 

Samozřejmě nemůžu nic dokázat, což je součástí toho zastrašování. Je to prostá hra - přimět mě, abych se doma cítil zranitelně. Je to Psychologické. A nic moc s tím nenadělám.

Není to poprvé, kdy o něčem takovém slyším. Asi před rokem mi volala další vůdčí představitelka muslimů a plakala - řekla mi, že chodí k ní domů a přemísťují jí věci - jen aby jí dali najevo, že tam byli. 

Nicméně z útlaku pramení jedna dobrá věc - pro ty, kteří jsou chytří - jiní se z mého neštěstí mohou poučit o jejich metodách. Sdílejte, jak jen můžete, protože pokud se to děje mně, jsem přesvědčený, že se to děje i mnoha, mnoha jiným, kteří o tom nemluví.“

 

Bukhariho prohlášení na Facebooku.

Bukhariho původní prohlášení na Facebooku.

Čtyři odstavce Bukhari doprovodil černobílým snímkem chodidel: jednoho obutého, druhého bosého, připomněl The Independent

Bukhariho varování skutečně vzbudilo velký poprask a dočkalo se kýžených sdílení, nikoli však v intencích svého autora. Internet neprodleně zaplavily desítky reakcí v podobě fotomontáží a vtipů, které spojuje výsměch na účet „okradeného“ aktivisty a hashtag #MossadStoleMyShoe (MossadMiUkradlBotu).

Výsměch ovšem Bukhariho nezastavil. Reagoval zveřejněním videa, v němž svou teorii obhajuje plamenným monologem. Chybí mu možná důkazy, prohlašuje, ale k tomu, aby věděl své, mu postačí jasné tušení. 

To je navíc podepřeno zkušenostmi z minulosti, tvrdí Bukhari, neboť to není poprvé, kdy se kvůli svým propalestinským názorům stal terčem „sionistů“. Izraelští agenti mu údajně dlouhodobě monitorují odpadky, sledují jeho dům a v noci posílají výhrůžné vzkazy jeho rodině. Cíl? Umlčet nepohodlného kritika. „Dobře vím, jak pracují. Zmlknete, o to jim běží. Tak to funguje,“ gestikuluje aktivista.

Nezisková organizace MPACUK , kterou Bukhari spoluzaložil, bývá v Británii kritizována jako extremistické hnutí s výrazně antisemitskou rétorikou, připomíná The Daily Telegraph.

mslMagdalena Slezáková

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.