17. ledna 2019 11:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nabízela důkazy o propojení Trumpa s Kremlem. Prostitutka Nasťa Rybka byla vyhoštěna z Thajska

Co všechno Vašukevičová ví? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Co všechno Vašukevičová ví? | foto: Instagram Anastasie Vašukevičové

BANGKOK Thajské úřady ve čtvrtek deportovaly běloruskou prostitutku Anastasiji Vašukevičovou, která je známá ze skandálu kolem bývalého ruského vicepremiéra Sergeje Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky. Thajský soud 27letou ženu, vystupující též pod jménem Nasťa Rybka, v pondělí shledal vinnou z organizování kurzů sexuálního tréninku bez úředního povolení.

Thajský soud vyměřil Bělorusce, která se v pondělí ke svým činům nečekaně přiznala, trest 18 měsíců vězení. Vzhledem k tomu, že si polovinu trestu ve věznici již odpykala, druhou polovinu dostala podmínečně. Ve čtvrtek byla vyhoštěna, napsala agentura Reuters.

Vašukevičová vzbudila pozornost jako ústřední postava skandálu kolem někdejšího ruského vicepremiéra Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky. Podala svědectví o svých zážitcích na luxusní jachtě, kde Děripaska před třemi lety hostil Prichoďka a zajišťoval mu podle ní eskortní služby.

Sérii fotografií a videí z jachty pak na svém webu zveřejnil vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj. Chování Prichoďka, tehdy jednoho z nejmocnějších mužů Kremlu, označil za korupční.

Vašukevičová má dle svých slov poslední kousky skládačky, jež se snaží složit...
Vašukevičová tvrdí, že může svá tvrzení podložit video a audio záznamy.

Loni v březnu v rozhovoru s agenturou AP Vašukevičová prohlásila, že má také důkazy o kontaktech Moskvy s volebním štábem stávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ty údajně získala díky svým stykům s Děripaskou, který je blízký ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a spolupracoval i s bývalým šéfem Trumpovy volební kampaně Paulem Manafortem.

Vašukevičová americkým novinářům chtěla údajné audionahrávky poskytnout výměnou za azyl ve Spojených státech. Média ale její prohlášení označila za pochybná a Běloruska později nabídku stáhla.

Nasťa Rybka na své cestě do vězení v Bangkoku.

Nasťa Rybka na své cestě do vězení v Bangkoku.

Společně s Vašukevičovou byli z Thajska vypovězeni do svých domovských zemí také další dva občané Běloruska a pět Rusů, napsala agentura Reuters. Podle agentury AP se i oni u pondělního soudního jednání přiznali k různým zločinům od nabízení sexuálních služeb po spiknutí.

Mezi osmicí odsouzených je kromě Nasti Rybky samozvaný „sexuální guru“ Alexandr Kirillov, který byl společně s Vašukevičovou zatčen zhruba před rokem v thajském letovisku Pattája, jež si oblíbili ruští turisté. Vedli seminář, na němž vyučovali techniky svádění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz