17. ledna 2019 11:32 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nabízela důkazy o propojení Trumpa s Kremlem. Prostitutka Nasťa Rybka byla vyhoštěna z Thajska

Co všechno Vašukevičová ví? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Co všechno Vašukevičová ví? | foto: Instagram Anastasie Vašukevičové

BANGKOK Thajské úřady ve čtvrtek deportovaly běloruskou prostitutku Anastasiji Vašukevičovou, která je známá ze skandálu kolem bývalého ruského vicepremiéra Sergeje Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky. Thajský soud 27letou ženu, vystupující též pod jménem Nasťa Rybka, v pondělí shledal vinnou z organizování kurzů sexuálního tréninku bez úředního povolení.

Thajský soud vyměřil Bělorusce, která se v pondělí ke svým činům nečekaně přiznala, trest 18 měsíců vězení. Vzhledem k tomu, že si polovinu trestu ve věznici již odpykala, druhou polovinu dostala podmínečně. Ve čtvrtek byla vyhoštěna, napsala agentura Reuters.

Vašukevičová vzbudila pozornost jako ústřední postava skandálu kolem někdejšího ruského vicepremiéra Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky. Podala svědectví o svých zážitcích na luxusní jachtě, kde Děripaska před třemi lety hostil Prichoďka a zajišťoval mu podle ní eskortní služby.

Sérii fotografií a videí z jachty pak na svém webu zveřejnil vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj. Chování Prichoďka, tehdy jednoho z nejmocnějších mužů Kremlu, označil za korupční.

Vašukevičová má dle svých slov poslední kousky skládačky, jež se snaží složit...
Vašukevičová tvrdí, že může svá tvrzení podložit video a audio záznamy.

Loni v březnu v rozhovoru s agenturou AP Vašukevičová prohlásila, že má také důkazy o kontaktech Moskvy s volebním štábem stávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ty údajně získala díky svým stykům s Děripaskou, který je blízký ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a spolupracoval i s bývalým šéfem Trumpovy volební kampaně Paulem Manafortem.

Vašukevičová americkým novinářům chtěla údajné audionahrávky poskytnout výměnou za azyl ve Spojených státech. Média ale její prohlášení označila za pochybná a Běloruska později nabídku stáhla.

Nasťa Rybka na své cestě do vězení v Bangkoku.

Nasťa Rybka na své cestě do vězení v Bangkoku.

Společně s Vašukevičovou byli z Thajska vypovězeni do svých domovských zemí také další dva občané Běloruska a pět Rusů, napsala agentura Reuters. Podle agentury AP se i oni u pondělního soudního jednání přiznali k různým zločinům od nabízení sexuálních služeb po spiknutí.

Mezi osmicí odsouzených je kromě Nasti Rybky samozvaný „sexuální guru“ Alexandr Kirillov, který byl společně s Vašukevičovou zatčen zhruba před rokem v thajském letovisku Pattája, jež si oblíbili ruští turisté. Vedli seminář, na němž vyučovali techniky svádění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!