2. srpna 2017 17:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Znásilněná dívka hledala pomoc u projíždějícího řidiče. Ten ji znásilnil také

Stopařka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stopařka (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BIRMINGHAM Na vlakové stanici v Birminghamu byla znásilněna patnáctiletá dívka. Po útoku chtěla rychle vyhledat pomoc, proto vyběhla k silnici a podařilo se jí zastavit auto. Řidič, který jí slíbil pomoc, však dívku po nastoupení do auta znásilnil taktéž. O případu informuje britský server Telegraph.co.uk.

Podle detektivů britské policie došlo k prvnímu útoku na dívku v odlehlejší části stanice Witton na předměstí Birminghamu, která se nachází nedaleko fotbalového stadionu klubu Aston Villa.

Dívka měla ke stanici dorazit se svou kamarádkou, avšak podle dostupných informací k ní přišel muž, který ji odvedl a později znásilnil.

Po útoku dívka vyšla ze stanice a snažila se vyhledat pomoc u projíždějícího auta. Poté, co jí řidič slíbil pomoc a ona nasedla do auta, ji však znásilnil také.

Na rozsáhlém vyšetřování spolupracují policejní oddělení West Midlands a britská dopravní policie. Momentálně se hledají svědci.

Podle informací serveru Telegraph byl první útočník asi 180 centimetrů vysoký Asiat mezi dvaceti a pětadvaceti lety. Druhý útočník byl taktéž popsán jako mladý Asiat menšího vzrůstu.

Inspektor: Hrůzné utrpení

„Bylo to pro tu mladou dívku hrozné utrpení, nyní s ní pracují speciálně vycvičení strážníci,“ řekl Tony Fitzpatrick, vrchní inspektor britské dopravní policie.

„Nyní je nezbytné, abychom zjistili, co přesně se stalo, a abychom identifikovali oba útočníky. Detektivové momentálně pracují se záznamy z pouličních kamer, samozřejmě bychom ale rádi hovořili s jakýmkoliv svědkem,“ řekl Fitzpatrick s tím, že ačkoli v pozdní hodinu nemuselo být na místě moc lidí, policie by chtěla mluvit s kýmkoliv, kdo byl v tu dobu v okolí.

„Děláme vše proto, abychom útočníky našli a účinili spravedlnosti za dost,“ zakončil inspektor.

mbMichal Bernáth

Najdete na Lidovky.cz