Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Zpěvák hitu I Believe I Can Fly dostal 30 let za dlouholeté sexuální zneužívání žen

Zpěvák R. Kelly (Chicago, 17. září 2019) foto: AP

Zpěvák R. Kelly (55), kterého proslavil hit I Believe I Can Fly, jde na třicet let do vězení. Už loni ho porota uznala vinným ve všech bodech v kauze sexuálních trestných činů. R. Kelly podle prokuratury roky využíval své slávy k systematickému sexuálnímu i psychickému zneužívání mladých žen a nezletilých.
  11:46

Vzhledem k délce trestu odsouzený zpěvák pravděpodobně stráví velkou část zbytku svého života za mřížemi, píše list The New York Times.

Newyorská soudkyně Ann Donnellyová svým oznámením vyšla vstříc požadavku obžaloby, která navrhla trest ve výši alespoň 25 let. Právníci zpěváka uváděli, že si jejich klient zaslouží maximálně deset let. Argumentovali při tom i jeho „traumatickým dětstvím“.

Donnellyová při vynášení rozsudku reagovala vysvětlením, že zločiny Roberta Sylvestera Kellyho, jak zní zpěvákovo celé jméno, byly pečlivě plánované a pravidelně prováděné po dobu skoro dvaceti pěti let. „Naučil jste je, že láska se rovná zotročení a násilí,“ řekla přímo odsouzenému v odkaze na jeho oběti.

Několik jich u soudu vystoupilo i při závěrečném několikahodinovém jednání. „Poznamenalo mě to na celý život,“ řekla jedna z nich, která dříve popsala, že byla ve zpěvákově domě uvězněna a znásilněna. „Doufám, že půjdete do vězení na zbytek života,“ uvedla další, kterou prý R. Kelly nutil k orálnímu sexu.

Zpěvák R. Kelly (Chicago, 13. června 2008)

Tyto činy byly podle vyšetřovatelů součástí dlouholetého vzorce, v němž úspěšný umělec za pomoci sítě asistentů vyhledával mladé ženy a lákal je k sobě sliby, že jim pomůže v hudební kariéře. Následně je zneužíval. Od svých obětí navíc údajně vyžadoval absolutní poslušnost, bez povolení jim nedovolil odejít ani na záchod, zakazoval jim, aby se dívaly na jiné muže, a chtěl po nich, aby mu říkaly „taťko“ (daddy).

Soudní porota jej loni v září uznala vinným ve všech devíti bodech obžaloby zahrnující obvinění z vydírání i porušování zákona o obchodování se sexem.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

WOLIP s.r.o.
Mechanik měření a regulace

WOLIP s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Mohlo by vás zajímat