28. srpna 2018 7:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zraněný pasažér strávil čtyři dny s mrtvým řidičem. Nehoda se stala v opuštěných končinách u Petrohradu

Nehoda - ilustrační snímek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační snímek. | foto: Týdeník Policie

PETROHRAD Čtyři dny ve společnosti mrtvého řidiče byl nucen strávit cestující, který při dopravní nehodě utrpěl taková zranění, že nebyl s to si sám přivolat pomoc. Případ se neodehrál v opuštěných končinách, ale v okolí druhého největšího ruského města Petrohradu. Oznámila to ruská média. Okolnosti nehody zkoumá policie.

„Svědci v neděli ráno oznámili dozorčímu důstojníkovi, že v příkopu (u silnice) se nachází automobil volkswagen a že je v něm mrtvý řidič a zraněný cestující. Jeho stav lékaři vyhodnotili jako vážný,“ řekl agentuře Interfax mluvčí dopravní policie.

Sám cestující podle něj tvrdil, že k nehodě došlo ještě 22. srpna a že celou dobu byl v autě spolu s obětí havárie. „Zatím tuto informaci bereme jako předběžnou. Zraněný se mohl mýlit,“ dodal mluvčí.

K nehodě došlo nedaleko vsi Popovo u města Vyborg, odkud pocházel řidič. Auto vyletělo ze silnice v prudké zatáčce a skončilo v příkopu, takže nebylo ze silnice vůbec vidět. Zraněného cestujícího, který při nehodě utrpěl četné zlomeniny, zachránilo až to, že jeho křik uslyšel kolemjdoucí houbař. Nyní je na jednotce intenzivní péče, napsal vládní list Rossijskaja gazeta.

ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz