Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zvětralé pivo vyvolalo paniku, okolo kaluže ležel mrtvý pták. Do akce šla i protichemická jednotka

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Pixabay.com/aiacPL

Grevenbroich Zápach ze zvětralého piva v kombinaci s mrtvým ptákem zapříčinil v německém Severním Porýní-Vestfálsku rozsáhlou akci hasičů, kteří si zlatavý mok spletli s nebezpečnou chemikálií. Místní hasičský sbor hovoří o „nejpodivnějším zásahu za poslední léta“, uvedla agentura DPA.

Řidič kamionu narazil během pátrání po původu podivného smradu na „žlutavě-hnědou tekutinu“, která kapala z přívěsu jiného zaparkovaného nákladního vozu. Současně s tím našel na místě zdechlinu ptáka, pročež se rozhodl neprodleně informovat hasiče.

Přivolaní požárníci zápach potvrdili, uvádí se v protokolu zásahu. Protože se ale vedle kamionu mezitím vytvořila velká kaluž „neznámé břečky“, rozhodl se velitel zásahu přivolat jednotku určenou k likvidaci nebezpečných látek. Současně s tím muselo být evakuováno a uzavřeno široké okolí místa zásahu.

Záchranáři si oblékli protichemické obleky, které je měly chránit před údajně nebezpečnou kapalinou. Velitel zásahu pro jistotu přivolal ještě další dva hasičské vozy, tým měřičů případného zamoření i chemické odborníky.

Specialisté nakonec zasahovat nemuseli: hasiči otevřeli přívěs s domnělými chemikáliemi a našli v něm „tisíce plechovek belgického, nizozemského, španělského a polského piva“. Některé z pivních palet se podle hasičů zjevně již před značnou dobou převrátily a z mnoha z nich začalo pivo unikat. Souvislost mezi nepříjemným odérem ze znehodnoceného piva a smrtí ptáka se podle hasičů prokázat nepodařilo.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...