15. prosince 2008 17:27 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Také ohrožuji!

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 13.12.: České televizi hrozí pokuta za Krásku v nesnázích

Učím na základní škole, kde od září vedu kroužek Pruhovaná plavba aneb Deset filmů Jana Hřebejka. Každý měsíc sledujeme jeden film, potom si o něm povídáme, hledáme informace, nakonec píšeme krátké texty do školního časopisu a na webové stránky. Nevím o jiném režisérovi, jehož filmy jako celek dokážou žákům 8. a 9. tříd nenásilně přiblížit nedávnou minulost i současnost.
Kráska v nesnázích přijde na řadu v únoru, ale už teď se těším, až mi někdo přijde říct, že ohrožuji mravní výchovu dětí. Pokud to v radě pro televizní a rozhlasové vysílání nevědí, dnešní děti mluví desetkrát vulgárněji než dospělí ve filmu a viděly věci, nad kterými bychom se my červenali až za ušima. Právě Hřebejkovy filmy je mohou nenápadně kultivovat.
Milan Zeibert, Třebíč
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!