Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Také Slavia už získala první bod

VALENCIE/PRAHA Ani fotbalisté Slavie už nejsou v Evropské lize bez bodu. Druhý český zástupce v soutěži předvedl, že je schopný hrát vyrovnaný zápas i s elitním španělským týmem.

Po kvalitním prvním poločasu začali červenobílí ztrácet ve Valencii stejně jako před dvěma týdny s Lille půdu pod nohama. Nakonec mohli být rádi, že udrželi remízu 1:1. I to je cenný výsledek, přesto jsou postupové vyhlídky Slavie stále velmi slabé.

Mohlo být ještě hůř, protože poslední čtvrthodinu dohrávali pouze v deseti bez vyloučeného Ragueta. Také Valencie nekončila zápas kompletní, předčasně skončilo utkání kvůli nesportovnímu utkání pro hvězdného útočníka Davida Villu.

Po konci mohli slávisté litovat, že vstřelili ve fázi, kdy jim Valencie ještě nestačila, pouze jediný gól.

Největší podíl na vedoucí trefě měl Adam Hloušek. Když se v 27. minutě prodral okolo Miguela až do vápna, přesně nastřelil nohu nabíhajícího Riste Naumova. Makedonský útočník, který se střelecky chytil o víkendu v lize na Kladně, mohl přidat do sbírky zatím nejcennější zásah ve slávistickém dresu.

Podtrhnout nárůst formy mohl před přestávkou ještě jednou. I když už téměř obešel brankáře, nepovedlo se mu tentokrát zakončit přesně. Kromě Naumova byl také Šenkeřík v pozici, kdy mohl rozvlnit síť za Moyovými zády.

Po neproměněných šancích přišla změna. Nastartovala ji v 63. minutě precizně provedená standardní situace a gólová hlavička Davida Navarra, který vyskočil výš než hostující obrana. Na brankové čáře také zaspal pomalu reagující brankář Vaniak a bylo vyrovnáno.

Villa ještě před vyloučením stačil trefit břevno, ale obrat se ve Valencii nepovedl.

Favorita skupiny tak po víkendové ligové remíze s Barcelonou nemohl další nerozhodný výsledek tentokrát potěšit. Hlavně proto, že se vedení ve skupině po vítězství nad FC Kodaň ujalo francouzské Lille.