10. prosince 2008 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Takováto tlustá čára za minulostí je zdravá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

Ad LN 4. 12.: Dva osmdesátníci

Dovoluji si vyjádřit touto cestou dík panu Janu Rejžkovi za článek "Dva osmdesátníci"
v LN 4.12.. Spisovatele Karla Pecku jsem velmi dobře znal, v sedmdesátých a                    osmdesátých letech jsme byli dobří přátelé (mám doma většinu jeho vydané prózy  i s vlastnoručním věnováním). Poznal jsem jeho životní osudy nejen z jeho tvorby, ale i z osobního vyprávění. Jeho hrob na Olšanech je sice vzorně udržován, ale jméno se z obecného vědomí jaksi vytratilo. Tím spíš oceňuji čin pana Rejžka, kterým osobnost Karla Pecky (i jeho morální profil)  připomněl. Šokem pro mne bylo srovnání životních           peripetií Karla Pecky s minulostí i přítomností druhého, dosud aktivního "osmdesátníka"
Zdeňka Mahlera. Je možné, že odhalování minulých hříchů "populárních" osobností není právě nejvděčnějším námětem, ale i přesto se domnívám, že takovou "tlustou čáru"
za minulostí, jakou se podařilo vytvořit v tomto případě, je zdravé a nutné z obecného               povědomí vymazat. A za to panu Rejžkovi ještě jedno -  druhé -  poděkování. 
Jan Novotný, klavírista
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.