31. srpna 2010 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ten muž nic neříkal. Jen střílel a střílel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Bratislava po řádění šíleného střelce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bratislava po řádění šíleného střelce | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Nenápadný muž z jednoho bratislavského paneláku včera postřílel rodinu svých sousedů. Motiv není známý. Střelec byl prý bývalý voják nebo pohraničník.

Jednoho z těch střelců ještě drží policajti ve škole, ujišťuje všechny okolo starší blondýna, i když nic takového není pravda. Skupinka, která spolu s desítkami zvědavců a novinářů postává za policejní páskou, ji ale neposlouchá.

Tam, v jednom z paneláků bratislavského předměstí Devínska Nová Ves, umírali před pár hodinami jejich blízcí. "Byl mezi nimi můj bratr, " říká takřka neslyšně Rom v bílé mikině.

Masakr v Bratislavě

O řádění šíleného střelce v Bratislavě čtěte ZDE


Až do včerejška bydlely oběti i jejich vrah v jednom domě. "Nějaké spory mezi nimi byly," přiznává jedna z obyvatelek ulice. "Byl to takový zvláštní pán, o kterém nikdo nic nevěděl," popisuje muže, který se včera změnil ve vraždící monstrum.

Vtrhnul do bytu romské rodiny, která bydlela pod ním, a na místě postřílel čtyři ženy a jednoho muže. Další se snažil zachránit útěkem, i když už zřejmě byl postřelený.

Střelec z Bratislavy na snímku, jak ho zachytil jeden ze svědků ze svého balkonu

"Viděli jsme ho, jak upadl nedaleko dveří. Pak se prudce vztyčil a jako živý štít uchopil staršího muže, který šel asi kolem. Pak se znovu ozvala střelba a my jsme se schovali," popisuje zaměstnankyně školky, která je součástí bloku, Slávka Blahová, podle níž útočník muže znovu střelil. Jak dopadl onen náhodný kolemjdoucí, neví.

Celou reportáž a informace z masakrem zasažené Bratislavy čtěte v úterním vydání deníku


Najdete na Lidovky.cz