4. dubna 2010 15:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Termití gang opět udeřil. Lupiči se z metra prokopali do banky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PARIS Řádění lupičů takzvaného termitího gangu pokračuje. Po nedávném vyloupení banky v centru Paříže je to letos již třetí loupež, kdy lupiči prokopali pod bankou tunel, aby si beze svědků odnesli cennosti nebo hotovost. Tentokrát se podle francouzské policie nepodařilo lupičům cokoliv odnést.

Lupiči byli vybaveni pneumatickými kladivy a vykopaný tunel ústil v metru. Z vyšetřování není doposud jasné, jestli za všechny tři letošní výkopy je zodpovědná stejná skupina lupičů.

"Tuneláři" se snažili prokopat do pařížské banky BNP Paribas. Mluvčí banky nebyl k zastižení, aby mohl událost komentovat.

Lupičům se sice podařilo prokopat se do sklepních prostor peněžního ústavu, ale nepřekonali již bezpečnostní opatření a do trezorů nepronikli. "Pachatelé zanechali svého úmyslu ještě předtím, než mohli proniknout do bankovních trezorů," napsala pařížská policie ve vyjádření.

Zrušili tedy akci a v tunelu založili požár, aby zničili veškeré důkazy. Požár spustil poplach a upozornil na loupežný pokus policii. Lupiči prchali očividně ve spěchu, na místě nechali svoje nástroje.

Poslední podobná loupež se stala minulý týden v bance Crédit Lyonnais. Lupiči byli tehdy úspěšní, vyloupili téměř 200 osobních sejfů. Francouzská média případy přirovnávají k loupeži gangu Alberta Spaggiariho, který se před 30 lety v Nice prokopal do Sociéte General během svátků a odnesl si odtud v přepočtu přes půl miliardy korun.

taiMartin Tajčman
Najdete na Lidovky.cz