8. června 2009 8:29 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Texaští This Will Destroy You se po roce vrací do Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
This Will Destroy You | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy This Will Destroy You | foto: Reprofoto

PRAHA Rok po loňském koncertě na 007 a jen krátce po brněnské anabázi se do Prahy vrací texaská post-rockové senzace This Will Destroy You. Vystoupí v pondělí 20. července na strahovské Sedmičce a přivezou nové splitko s arizonskými Lymbyc Systym s názvem Field Studies.

This Will Destroy You This Will Destroy You je americká instrumentální parta ze San Marca, státu Texas. Od roku 2005 ji tvoří kytaristé Chris King a Jeremy Galindo, baskytarista a klávesista Raymond Brown a bubeník Andrew Miller. Úplně prvním jejich počinem z roku 2006 je EP Young Mountain (Magic Bullet Records), kterému se dostalo spousty pochvalných recenzí a hlavně díky skladbě Quiet si rychle získávali další a další fanoušky. Už tehdy se mnozí nechávali slyšet, že jde o nejlepší rockový objev z Texasu hned po Explosions in the Sky.

V únoru přloňského roku (2007) se This Will Destroy You zavřeli do studia, aby tak mohli vydat debutové eponymní LP. Produkoval jej John Congleton z the pAper chAse. Oproti staršímu materiálu je deska poněkud klidnější, chvílemi až ambientní - ony "zvraty" v hlukové erupce však rozhodně nechybějí. Jejich skladba There are Some Remedies Worse than the Disease doprovází filmovou novinku Tonyho Scotta The Taking of Pelham 1 2 3.

Navštivte: www.myspace.com/thiswilldestroyyou

kul, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz