Čech Josef Karas se stal druhým nejkrásnějším mužem planety

Lidé

13:09aktualizováno  15:54
SOUL - Josef Karas obsadil druhé místo v soutěži krásy Mr. World, která se konala v jihokorejském Soulu. Vítěze nové české soutěže Mr. Czech, který je vůbec prvním českým reprezentantem ve světové soutěži mužské krásy, předstihl pouze Kamal Ibrahim z Irska. Na třetím místě skončil Kenneth Okolie z Nigérie.

Český vítěz soutěže krásy Mr. World Josef Karas foto: ČTK

Sportovní část soutěže zahrnovala paintball a jízdu na čtyřkolkách, taekwondo i sprinterskou štafetu na 100 metrů. "Zde mohl Josef Karas výborně zužitkovat své zkušenosti z profesionální atletiky," uvedla Michaela Staňková ze zastupující agentury; český reprezentant podle ní významně přispěl k vítězství svého týmu. Jeho skupina však bodovala i při přípravě korejského pokrmu v kulinářské soutěži, Karas se navíc při módní show umístil na druhé příčce.

Soutěže Mr. World se účastní 80 mladých krasavců z celého světa. Vítěz získá roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou a odměnu 50 000 dolarů (asi 930 000 korun). Finále se odehraje v sobotu.

Český vítěz soutěže krásy Mr. World Josef Karas

Karas se v únoru stal prvním vítězem soutěže krásy Mr.Czech, které se účastnili muži ve stáří 17 až 32 let. Organizátoři kladli důraz na dobrou fyzickou a psychickou kondici a jazykové znalosti.

Dvaatřicetiletý sportovní konzultant z obce Obrnice na Mostecku zaujal porotu složenou z vítězek dívčí soutěže Česká Miss šarmem a také zpěvem. Před cestou do Soulu vsadil bývalý atlet zejména právě na fyzickou přípravu; zaměřil se také na základy korejštiny.

V Jižní Koreji byl už v roce 2003, kdy tem závodil v desetiboji. Jeho cestu mezi nejšarmantnější muže však zkomplikovaly zdravotní potíže. "Strávil jsem tři dny v nemocnici na kapačkách poté, co jsem snědl špatné suši.

Právě suši mám moc rád," svěřil se. Karas přiletí do Prahy v pondělí. Na letiště v Ruzyni ho přijde přivítat Česká Miss World 2010 Veronika Machová.

Pořadatelé soutěže Mr.World si kladou za cíl najít nejšarmantnějšího muže na světě. Roli prý nehraje jen vzhled a vypracované tělo, ale také vytrvalost, intelekt a odhodlání uspět.

Soutěž Mr. World pořádá stejná organizace jako Miss World, která je považována za největší a nejstarší soutěž dívčí krásy. Licenci na českou účast v obou soutěžích letos získala pořadatelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová díky podepsání pětiletého kontraktu s jejich pořadateli.