Peníze nejsou vše. Angličtí giganti Liverpool a Manchester v EL končí

21:08aktualizováno  23:00
PRAHA - Do čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy postoupily Spartak Moskva, Benfica, Twente Enschede a Dynamo Kyjev, které vyřadilo Manchester City. Citizens dohrávali duel o deseti, když ve již ve 36. minutě nechal nesmyslně vyloučit za brutální zákrok italský legionář Mario Balotelli. Z večerních duelů postoupili do čtvrtfinále PSV, Braga, Villarreal a Porto. Další pavouk Evropské ligy se losuje v pátek po poledni.

Manchester City - Dynamo Kyjev (červená karta pro Balotelliho). foto: Reuters

Petrohrad musel doma proti Twente Enschede dohánět nepříznivý výsledek 0:3 bez reprezentačního brankáře Vjačeslava Malafejeva, kterému dnes ráno při autonehodě zahynula žena. Svěřencům italského trenéra Luciana Spallettiho zajistili dvoubrankové vedení během prvního poločasu záložník Roman Širokov a útočník Alexandr Keržakov.

Třetí zásah znamenající prodloužení ale vítěz Poháru UEFA z roku 2008 nepřidal. Zenit si v letošním ročníku soutěže udržel stoprocentní domácí bilanci, přesto končí.

Jeden zásah chyběl také Manchesteru City, který bez vyloučeného Maria Balotelliho doma vyhrál nad Dynamem Kyjev 1:0. Kontroverzní italský útočník dostal červenou kartu ve 36. minutě, když dohrál nebezpečným "šlapákem" souboj s obráncem Goranem Popovem.

Oslabení domácí se i přesto dostali za tři minuty do vedení. Rána srbského obránce Aleksandara Kolarova prošla pod tělem gólmana Olexandra Šovkovského. Další branku však úpěnlivě bránící Ukrajinci soupeři nedovolili.