Plzeň remizovala v Liberci. Před Spartou vede o jeden bod

21:01
LIBEREC - Fotbalisté Liberce remizovali v dohrávce 7. ligového kola s Plzní 1:1. Západočeši vedli poté, co se v deváté minutě trefil Václav Pilař, pak ale zahodili několik šancí a Slovan je potrestal vyrovnáním, když se v 58. minutě z velkého úhlu prosadil Josef Šural.

Záložník Plzně Milan Petržela (vlevo) foto: ČTK

Viktoria nevyužila šanci poprvé v sezoně odskočit svým pronásledovatelům na tři body a před dvojicí Sparta a Jablonec má v čele tabulky jednobodový náskok. Liberec popáté v ročníku remizoval a je dvanáctý.

Souboj dvou týmů, které v minulé sezoně došly až do jarní části Evropské ligy, ale letos vypadly už ve 3. předkole, nabídl od úvodu velmi atraktivní podívanou. Liberec proti vedoucímu týmu tabulky začal aktivně, ale z první větší akce udeřili hosté.

Procházkovu ránu zpoza vápna Šural nechtěně tečoval do Koláře, od něhož se míč odrazil před branku a pohotový Pilař z dorážky zavěsil pod břevno. Plzeňský středopolař tak navázal na vítěznou trefu z kvalifikace mistrovství Evropy proti Nizozemsku. Slovan zároveň ve čtvrtém domácím utkání sezony poprvé inkasoval.

Západočechům takový vývoj vyhovoval. Dobře bránili a vyráželi do nebezpečných protiakcí. Ve 22. minutě nabil Řezník Chramostovi, ale ten pálil nad. Ještě větší šanci spálil hostující útočník o chvíli později, když po Vaňkově kolmici sám před Kolářem trefil nohu domácího gólmana.

Liberec pokračoval v aktivní hře, ale postrádal klid v předfinální fázi. Kozáčik tak poprvé vážněji zasahoval až v 38. minutě, kdy vyrazil Delargovu střelu z úhlu.

Plzeň byla silná na míči a v úvodu druhé půle na několik minut zamkla soupeře před jeho vápno. Výsledkem byla Petrželova hlavička, která těsně minula tyč. Hosty zahozená šance následně přišla draho.

Šural v 58. minutě zkusil z velkého úhlu střelu na bližší tyč a Kozáčik překvapivě propustil balon do sítě. Domácí útočník navázal na povedené minulé kolo s Ostravou, v němž zaznamenal hattrick.

Plzeň chtěla okamžitě odpovědět, ale Vaněk se dožadoval penalty marně. Vzápětí zabránil Pilařovi v druhém gólu skvělým zákrokem Kolář a volný Chramosta následně hlavičkoval jen do obránce. I Liberec chtěl penaltu, ale sudí Šuralův souboj s Limberským jako faul neposoudil.

Slovan si poté vytvořil tlak, střídající Hadaščok však mířil nad. Strhující zápas gradoval, vítěznou trefu už ale nikdo nepřidal.