Barcelona opět neinkasovala, gólman Bravo má rekord v neprůstřelnosti

20:07aktualizováno  23:57
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Barcelony s brankářem Claudiem Bravem neinkasovali ani v sedmé utkání sezony španělské ligy a vytvořili nový rekord soutěže v neprůstřelnosti od začátku sezony. Dosavadní maximum z úvodu ročníku 1977/78 jiného barcelonského brankáře Pedra Marii Artola bylo 560 minut. Bravo nyní rekord posunul už na 630 minut, poté co Barcelona porazila Vallecano na jeho hřišti 2:0.

Dobrá práce! Fotbalisté Barcelony oslavují vítězství. foto: Reuters

Chilský gólman musel rekord potvrdit výborným zákrokem proti střele Alberta Bueny v 9. minutě. Pak začal úřadovat hvězdný útok Barcelony a Lionel Messi s Neymarem v rozmezí jediné minuty zařídili oba góly.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo

Valencie - Atlético Madrid 3:1 (6. vlastní Miranda, 7. Gomes, 13. Otamendi - 29. Mandžukič)

Vallecano - FC Barcelona 0:2 (35. Messi, 36. Neymar)

Eibar - Levante 3:3 (46. vlastní Lopéz, 70. Berjon, 90.+3 Piovaccari - 2. Morales, 44. Camarasa, 79. Casadesus),

Almería - Elche 2:2 (37. Verza z pen, 84. Hemed - 6. Rodríguez, 56. Jonathas)

Málaga - Granada 2:1 (60. Santa Cruz, 80. Antunes z pen. - 1. El Arabi).

"Toho rekordu jsem si vědom, protože se o tom všude mluví," řekl Bravo po utkání novinářům. "Samozřejmě z něj mám radost, i když pro mě jsou hlavní týmové výkony. Proto mám větší radost z výhry než z rekordu. Přeci jen to bylo proti nebezpečnému soupeři na malém hřišti, kde je těžké hrát naši hru," dodal.

Barcelona se skóre 19:0 vede tabulku o dva body před Valencií, která potvrdila velmi dobrý vstup do sezony a doma porazila 3:1 obhájce titulu Atlético Madrid. Připravila mu první ligovou prohru v sezoně. A to především díky raketovému nástupu, protože všechny tři góly dala už v úvodních 13 minutách. To se v tomto století ještě žádnému týmu španělské ligy nepovedlo.

Atlético se mohlo vrátit do hry ještě do poločasu. Po snížení zahrávalo i pokutový kop, ale Siqueira neuspěl. Brankář Valencie Diego Alvés zneškodnil už patnáctou penaltu ze 31 pokutových kopů, kterým ve španělské lize čelil. Má tedy téměř padesátiprocentní úspěšnost.