Sparta neporazila Slavii ani popáté v řadě, o remíze 2:2 rozhodl v 70. minutě Souček

16:30aktualizováno  19:01
PRAHA - Ani na pátý pokus nedokázali fotbalisté Sparty vyhrát v derby pražských S. V tom 290. sice Letenští vedli po poločase 2:1, v 70. minutě však zajistil dělbu bodů kapitán Slavie Tomáš Souček. Sešívaní se díky remíze 2:2 udrželi na prvním místě o skóre před Plzní. Sparta, která nevyhrála počtvrté za posledních pět kol, se díky lepšímu skóre posunula na třetí místo před Ostravu a Zlín, na vedoucí pozici však dál ztrácí sedm bodů.

Tomáš Souček se raduje z vyrovnání na 2:2. foto:  Michal Šula, MAFRA

Plzeň vydřela výhru nad Baníkem, Dukla utrpěla debakl od Jablonce a je poslední

Hosté ve šlágru 14. ligového kola vedli od 36. minuty po trefě Ondřej Kúdely, Letenští ještě do pauzy otočili stav po gólu Benjamina Tetteha a proměněné penaltě Guélora Kangy, ale v 70. minutě zajistil dělbu bodů Tomáš Souček.

Sparta začala aktivně, ve čtvrté minutě potáhl míč Chipciu, ale v dobré pozici trefil jen obránce. Na druhé straně pálil zpoza vápna těsně vedle Stoch, který v předchozích čtyřech kolech vstřelil pět branek.

Simon Deli v souboji s Golgolem Mebrahtem.
Sparťané v čele s Nicolaem Stanciuem se radují z gólu.

Ve 23. minutě měli domácí první gólovou šanci. Tetteh se dostal do úniku ze strany a jeho pokus vyrazil hostující brankář Kolář. Slávistický gólman následně v 35. minutě vyškrábl i dalekonosnou Kangovu ránu.

Vzápětí udeřilo na druhé straně. Po rohu hlavičkoval Kúdela, a i když si Nita na míč sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil.

Slávistický stoper dal svůj třetí gól v ligové sezoně. O tři minuty později mohli červenobílí vést už o dvě branky. Po centru z levé strany však Olayinka, který dostal v základní sestavě přednost před Matouškem, mířil jen do tyče.

Sparta - Slavia 2:2

Branky: 42. Tetteh, 45.+2 Kanga z pen. - 36. Kúdela, 70. Souček. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Moláček - Franěk (video). ŽK: Kanga, Radakovič, Chipciu - Ngadeu, Kúdela, Traoré, Souček, Olayinka. Diváci: 17.398.
Sparta: Nita - Chipciu, Štetina, Radakovič, Čivič - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič - Tetteh (65. Mebrahtu), Pulkrab (53. Šural).
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela (52. Deli), Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer (62. Sýkora) - Stoch, Traoré (46. Baluta), Olayinka - Zmrhal.

Sparta pak ještě do poločasu nečekaně otočila stav. Ve 42. minutě si nejprve na Čivičův centr z levé strany naběhl Tetteh a hlavou dal coby nejlepší letenský střelec svůj osmý ligové gól v sezoně.

Už v nastavení první půle pak po Stanciuově přímém kopu zahrál ve zdi rukou hostující Traoré a Kanga s přehledem proměnil penaltu.

Slávistický kouč Trpišovský na nepříznivý stav rychle zareagoval a už v 62. minutě měl vyčerpaná všechna tři střídání.

Sparta pak prováhala několik brejků do otevřené obrany, zbytečně vyklidila pole a v 70. minutě opět inkasovala po rohovém kopu.

Po Sýkorově centru poslal hlavou míč do sítě Souček, který předtím v této sezoně skóroval jen dvakrát proti Plzni.

Hosté se pak dožadovali penalty po údajné Štetinově ruce, sudí Ardeleanu ale po konzultaci s videorozhodčím nechal hru pokračovat. Poté pálil vedle Zmrhal a rozkouskovaný závěr už rozhodnutí nepřinesl.