9:48
PRAHA/NEW YORK - Český hokejový útočník Milan Hejduk ukončil své střelecké trápení v NHL a v úterním utkání přispěl gólem k výhře Colorada na ledě St. Louis 4:3. Hejduk se trefil po osmi zápasech a jeho tým přerušil sérii deseti porážek. Svou osmnáctou branku v sezoně zaznamenal český hráč na začátku 11. minuty, kdy v přesilové hře zvýšil na 2:0.

Radost hokejistů Colorada. foto: Reuters

Domácím se do konce druhé třetiny povedlo vyrovnat, nerozhodný stav 2:2 zlomil gólem pět minut před koncem třetí třetiny Erik Johnson, jehož Colorado před třemi dny získalo právě ze St. Louis. Hvězdou zápasu se stal Paul Stastny, který přihrál na dva góly a jeden vstřelil, když v 58. minutě přidal čtvrtou branku Colorada. Soupeř sice za 22 sekund dokázal snížit, vyrovnat už ale nestihl.

"Je to skvělý pocit, opravdu neobyčejný. Myslím, že to dnes nemohlo dopadnout lépe," radoval se z pokoření svého bývalého týmu Erik Johnson, jehož si Blues v roce 2006 vybrali jako jedničku draftu. "Když jsem se trefil, musel jsem si dát záležet, abych neoslavoval u špatné střídačky," dělal si Johnson legraci.

ST. LOUIS 3-4 COLORADO

Dvaadvacetiletý obránce přiznal, že cítí zadostiučinění, i když prý ze St. Louis neodcházel zahořklý. "Ale chtěl jsem jim ukázat, že udělali chybu. Nikdy se vám nechce odcházet z klubu, kde jste spokojený. Jenže takový je život. Všem, kteří mi v St. Louis pomohli, děkuji," dodal Johnson, jehož 19.000 fanoušků ve vyprodané hale přivítalo bouřlivými ovacemi.

Colorado má za sebou nejdelší sérii porážek od roku 1995, kdy se klub přestěhoval z Quebeku do Denveru. "Myslím, že zase konečně můžeme všichni trochu dýchat. Už jsem málem úplně zapomněl, jaké to je vyhrát zápas," prohlásil trenér Joe Sacco.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Toronto - NY Islanders 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 11. MacArthur, 56. Kessel - 29. Moulson. Střely na branku: 25:29. Diváci: 19.459.

Philadelphia - Phoenix 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 7. Leino, 59. Giroux - 43. Belanger, 51. Pyatt (Vrbata), 63. Doan (Vrbata). Střely na branku: 39:29. Diváci: 19.875.

Carolina - NY Rangers 3:4 po sam. n. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 44. a 47. J. Jokinen, 17. Harrison - 59. a rozh. nájezd Wolski, 3. Prust, 40. Callahan (Prospal). Střely na branku: 33:46. Diváci: 17.932.

Columbus - Nashville 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 42. a 60. Nash (na druhou Voráček), 45. Calvert, 50. Vermette. Střely na branku: 30:20. Diváci: 12.457.

Minnesota - Edmonton 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 30. Havlát, 42. Brodziak, 47. Spurgeon (Židlický), 55. Bouchard - 38. Foster. Střely na branku: 23:21. Diváci: 17.321.

Dallas - New Jersey 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 55. Palmieri. Střely na branku: 19:23. Diváci: 13.652.

Detroit - San Jose 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 28. a 35. Cleary (na obě Hudler), 59. Zetterberg - 39. a 54. Setoguchi, 20. J. Thornton, 35. Clowe. Střely na branku: 38:43. Diváci: 20.066.

St. Louis - Colorado 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 14. Berglund, 38. Stewart, 58. McDonald - 4. Jones, 11. Hejduk, 55. Johnson, 58. Stastny. Střely na branku: 45:27. Diváci: 19.150.

Calgary - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Glencross - 1. a 60. Lucic (na obě Krejčí), 46. Marchand. Střely na branku: 29:29. Diváci: 19.289.

Vancouver - Montreal 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 24. H. Sedin, 42. Samuelsson - 7. Desharnais, 8. Gionta, 31. A. Kosticyn. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.860.

Střeleckou formu v úterý potvrdil nejproduktivnější český hráč v NHL Martin Havlát, který se svým třetím gólem ve třech zápasech podílel na výhře Minnesoty nad Edmontonem 4:1. Havlát v 30. minutě otevřel skóre utkání, za hosty odpověděl Kurtis Foster, o svém vítězství pak domácí rozhodli třemi góly v třetí třetině.

Minnesota porazila Edmonton popatnácté za sebou na domácím ledě, přičemž počtrnácté stál v brance Wild Niklas Bäckström, který zneškodnil 20 střel. Vítězný gól vstřelil ve 42. minutě Kyle Brodziak, pár sekund poté, co Oilers nevyužili minutu a půl trvající přesilovku pět na tři.

Útočník David Krejčí přihrál na dva góly Milanu Lucicovi při výhře Bostonu v Calgary 3:1. Lucic už po 59 sekundách dostal Bruins do vedení 1:0, druhý zásah přidal v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play Flames.

Hlavním strůjcem vítězství Bostonu byl brankář Tim Thomas. Poté, co minulý týden poprvé v sezoně prohrál dvě utkání v řadě, nechal ho trenér Claude Julien v posledních dvou zápasech odpočívat. Po krátké pauze se šestatřicetiletý gólman vrátil opět ve skvělé formě a v Calgary nestačil na jedinou z 29 střel.

Dvě asistence si připsal Radim Vrbata z Phoenixu, který zvítězil ve Philadelphii 3:2 v prodloužení. Vrbata nejprve v 51. minutě přihrál na druhý gól Coyotes, v třetí minutě nastaveného času pak v přesilové hře nabil do střelecké pozice kapitánovi Shaneu Doanovi, který ranou z první zajistil Phoenixu už osmou výhru v řadě.

Kojoti během úspěšné série vyhráli šestý zápas rozdílem jediného gólu. "Je srandovní, jak se karta obrátila. Dříve jsme to v podobných zápasech byli mi, kdo v prodloužení nabídl soupeři přesilovku a inkasoval. V druhé polovině sezony jsme naopak našli způsob, jak takové zápasy vyhrát," řekl trenér Dave Tippett.

Do třetice z českých hokejistů přihrál v úterý na dvě branky také Jiří Hudler, jenž bodoval v šestém utkání za sebou. Detroit však po sérii pěti výher podlehl San Jose 3:4. Dvěma góly přispěl k výhře Sharks Devin Setoguchi, který v minulém duelu zaznamenal hattrick.

Šestou výhru v řadě na ledě soupeře vybojoval Columbus, který zvítězil 4:0 v Nashvillu. Všechny čtyři branky vstřelili hosté v třetí třetině, dvakrát se trefil Rick Nash. Brankář Steve Mason zlikvidoval všech 20 střel a vychytal své 18. čisté konto v NHL.

Na osm zápasů prodloužili vítěznou šňůru hokejisté New Jersey, kteří zvítězili 1:0 v Dallasu. Jediný gól zápasu vstřelil pět minut před koncem třetí třetiny Nick Palmieri. Johan Hedberg v brance Devils potřeboval k vychytané nule pouhých 19 zákroků.